12. července 2018 • 17:45

Co nebylo v televizi vidět! Anglie rozehrála, když Chorvaté slavili

Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas
Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek

Tohle v televizi nebylo k vidění! Ale jedna z fanynek si toho na stadionu v Moskvě všimla a vše natočila. Fotbalisté Anglie po inkasované brance v prodloužení, která v semifinále MS rozhodla o jejich porážce 1:2, zkusili hned rozehrát. Chorvaté v tu chvíli kromě brankáře stále ještě slavili mimo hřiště u rohového praporku. Turecký sudí Cuneyt Cakir ale akci vzápětí zastavil a výkop Albionu se musel opakovat. Co k zběsilé akci vedlo?

Chorvatský střelec Mario Mandžukič dostal přihrávku na levou stranu šestnáctky, skvěle si našel místo a křižnou ranou překonal brankáře Jordana Pickforda. Albion zmrazil pouhých jedenáct minut před koncem druhé části prodloužení. Chorvaté začali logicky oslavovat jako smyslů zbavení a běželi za rohový praporek a skončili mimo hřiště.

Angličané ale chtěli využít situace a okamžitě rozehrát. Míče se ujali Jesse Lingard s Marcusem Rashfordem a bez většího otálení začali utíkat k brance soupeře. Vzhledem k tomu, že proti nim stál jen brankář Danijel Subašič, mohli by snadno vyrovnat.

Podobná situace není v pravidlech přesně popsaná, přesto existovala mezi týmy obava a tak se před možnými následky jistily. Portugalci nechali po vyrovnání na 3:3 proti Španělsku pro jistotu na hřišti jednoho hráče z pole, který měl bránit tomu, aby soupeř rozehrál.  Stejně si počínala také právě Anglie ve skupině, když slavila v nastavení vítězný gól proti Tunisku.

Chorvati tentokrát takto opatrní nebyli. Jenže anglická akce, kterou ostrovní média označila za záludnou, neměla šanci na úspěch. Sudí Cakir nedal pokyn, aby se začalo hrát. A tak kuriózní rozehrávka zůstala jen tématem k diskuzím fanoušků na sociálních sítí bez závažnější následků.

DEBATA SPORTU: Favorité nepřinesli nic nového. I proto jsou Chorvaté ve finále
720p 360p

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.