Česko - Wales 2:2. Dárek od soupeře i chyby, hosté si zlepšili pozici

Autor: iSport.cz, Jan Malý
80
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Cíl nesplněn, čeští fotbalisté si v boji o druhou příčku kvalifikační skupiny o mistrovství světa s přímým konkurentem nepomohli. S Walesem remizovali 2:2 a mají stejně bodů jako ostrovní celek. Lepší nasazení do březnové baráže se vzdálilo. Partě Jaroslava Šilhavého nepomohla k vítězství ani kuriózní vlastní branka Aarona Ramseyho.

Češi pocítili tvrdost, ale i kvalitu Walesu. Ostrované měli ve finále k vítězství blíž, vypracovali si víc nebezpečných akcí. Defenzivní počínání družiny trenéra Jaroslava Šilhavého se ukázalo jako velký problém. Národní tým remizoval s Velšany 2:2 a neodskočil jim v tabulce, cesta za druhým místem v tabulce světové kvalifikace bude dost komplikovaná.

Před zápasem se hojně připomínal zkrat Patrika Schicka v prvním vzájemném střetu, kdy byl hloupě vyloučen, a chyběl tak na zářijovém srazu. Na českém útočníkovi byla vidět chuť i kvalita. S míčem si věděl rady, táhl české akce, v 8. minutě předložil míč Adamu Hložkovi, jehož nadějný pokus zneškodnil gólman Danny Ward.

Schick se nebál zodpovědnosti, ovšem když v 18. minutě za hranicí pokutového území vystřelil, Velšané po zablokování tohoto pokusu promptně vyrazili do rychlého kontru. Jen díky skvělému zákroku Tomáše Vaclíka neskončila akce gólem.

S brejky soupeře měli Češi velký problém. Špatně hráče dostupovali, nevraceli se v některých případech dostatečně rychle, vznikala nebezpečná přečíslení. V 36. minutě kopala Šilhavého parta roh, jenže místo závaru před velšskou brankou šlehaly gólové plameny na druhé straně. Hosté získali míč, rozjeli útočný výpad, který úspěšně zakončil kapitán Aaron Ramsey.

Zklamaný Tomáš Souček v zápase s Walesem

Český tým dokázal ihned reagovat, jen pár desítek vteřin poté doklepával střelu Filipa Nováka do brány Jakub Pešek. Sparťanský rychlík byl na správném místě, rychle reagoval. Jen podtrhnul pohodu, kterou si v posledních týdnech užívá.

Národní tým ale nepůsobil hlavně v defenzivní činnosti jistě. Nemohla za to jen obranná čtveřice, kde na krajích nakonec nastoupili Aleš Matějů napravo a Novák nalevo. Pevně nevypadal ani střed hřiště, kde nakonec nemohl nastoupit kvůli zdravotním problémům Tomáš Holeš, a tak reprezentace nastoupila po třech letech v základní sestavě bez hráče Slavie. Například na Alexi Královi bylo patrné, že za West Ham odehrál za poslední měsíc jen jedno utkání. Není rozehraný, hledá dřívější fazonu.

Češi se ale dostali do vedení, soupeř jim ho prakticky daroval. Velšané si dali silvestrovský vlastní gól, který se hodně podobal brance, kterou si dala Slavia v předkole Ligy mistrů na Ferencvárosi, tehdy Ondřeji Kolářovi přeskočil míč nohu po přihrávce Tarase Kačaraby. Ve 49. minutě vybojoval míč Ramsey a nasměroval ho na gólmana Warda, kterého zradil drn, a balon se dokutálel do sítě.

Hosty smolná trefa nezlomila, Čechy nenakopla. V 69. minutě rozebrali Velšané ztuhlou defenzivu Šilhavého souboru a Daniel James prostřelil Vaclíka. Platnost gólu potvrdilo i video, které zkoumalo, zda nedošlo k ofsajdu. Soupeř z Ostrovů měl pak lepší šance k tomu, aby převrátil na svou stranu úplně.

Na stadionu vládla dobrá atmosféra, bylo skoro plno, fanoušci ukázali sepětí s národním mužstvem. Češi mohou litovat, že si je nenaklonili ještě víc.

Domácí: 38. Pešek, 49. D. Ward (vl.)

Hosté: 36. Ramsey, 69. D. James

Domácí: Vaclík – Matějů, Kalas, O. Čelůstka, Novák (83. Wiesner) – Král (83. Kuchta), Souček (C) – Pešek (76. Vydra), Barák (76. M. Sadílek), Hložek (90. Zmrhal) – Schick.

Hosté: D. Ward – Gunter (60. C. Roberts), Rodon, Mepham (86. T. Roberts), N. Williams (76. Thomas) – Ampadu, Ramsey (C), J. Allen, Morrell (60. H. Wilson) – D. James, Moore.

Domácí: Mandous, Staněk, Zima, Wiesner, Brabec, Havel, Sadílek, Kopic, Zmrhal, Vydra, Kuchta

Hosté: Hennessey, Davies, Lawrence, Wilson, Roberts, Williams, Roberts, Thomas, Vaulks, Harris, Johnson, Cabango

Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Česko Česko Martin Hašek Martin Hašek Pavel Hartman, redaktor Sportu Pavel Hartman, redaktor Sportu Wales Wales
Obnovit
Zprávy ze dne 8. 10. 2021
23:07
8. 10. 2021
Pavel Hartman, redaktor Sportu

V čem je Součkova genialita? „Je inteligentní mimo hřiště a i na něm je velmi inteligentní. Řekl to i Trpišovský, že byl jeho prodlouženou rukou a asistentem na hřišti. Do detailu plní všechny pokyny a má nadstavbu,“ řekl Pavel Hartman.

22:44
8. 10. 2021
Martin Hašek

„V obranné fázi bylo příliš chaosu. Ale to i na straně Walesu. Utkání díky tomu bylo atraktivní,“ myslí si Martin Hašek.

22:42
8. 10. 2021

Osazenstvo ve studiu se shoduje, že vzhledem k průběhu utkání a počtu dalších šancí Walesu, musí být český tým s výsledkem spokojený.

22:30
8. 10. 2021
Česko

Česká reprezentace bohužel ve druhém poločase inkasovala. Utkání s Walesem skončilo 2:2.

21:54
8. 10. 2021
Česko

Kuriózní vlastenec na začátku druhé půle! Ve 49. minutě Česko vede po malé domů Aarona Ramseyho, kterou nezkrotil brankář Danny Ward. Česko - Wales 2:1

21:50
8. 10. 2021
Česko

Druhý poločas utkání Česko - Wales začal.

21:49
8. 10. 2021

Hašek se přirovnání k řetězci držel i v případě české branky: „Celý řetezec spustila skvělá, ale opravdu výborná přihrávka Adama Hložka. Další hráči na to dokázali navázat a korunoval to zakončující Pešek.“

21:47
8. 10. 2021

Inkasovaný gól byl podle hostů ve studiu řetězcem chyb. „Začátek je rohového kopu, který má být výhodou pro útočící tým. Češi ho špatně rozehráli a špatně si přebrali hráče,“ zdůraznil Hašek.

21:42
8. 10. 2021
Česko

Na stadionu v Edenu vstřelil krásný gól Německu, prožil na něm epochální vítězství nad Anglií, teď tu zamával fanouškům a reprezentační kariéře, kterou oficiálně uzavřel po červnovém mistrovství Evropy. Národní mužstvo se před kvalifikačním zápasem s Walesem rozloučilo s bývalým kapitánem Vladimírem Daridou, jenž už se soustředí jen na klubovou úroveň v Hertě Berlín. Více čtěte ZDE>>>

Vladimír Darida si vychutnává potlesk českých fanoušků Dárek na rozloučenou pro Vladimíra Daridu
21:38
8. 10. 2021

Martin Hašek: „Atmosféra na stadionu se mi líbí. Fotbal mě baví, ale z českého pohledu to není ideální. Sice hodně útočíme, ale soupeř chodí do přečíslení. Musíme si na to dávat pozor.“

21:32
8. 10. 2021
Česko

První poločas skončil. Česko zatím po 45 minutách hraje s Walesem 1:1. Góly v závěru poločasu dali Jakub Pešek a Aaron Ramsey.

20:45
8. 10. 2021
Česko

Utkání Česko - Wales začalo.

20:43
8. 10. 2021

„Pro mě je vrchol, že je vůbec v kádru. Až na hřišti bych ho nečekal,“ prohodil ještě k Matějů Martin Hašek. Oba hosté ve studiu jsou na oba krajní obránce Matějů a Nováka velmi zvědaví a považují je za možnou slabinu dnešní sestavy.

20:42
8. 10. 2021

Jeho náhradou na pravém kraji je Aleš Matějů. „Za mě je to slabá náhrada, když jsem ho naposledy viděl. Nedělal dobrá rozhodnutí. Jsem na jeho výkon velmi zvědavý,“ řekl Pavel Hartman.

20:41
8. 10. 2021

Chybějící Bale a Coufal. Čí absence bude klíčovější pro vývoj zápasu? Martin Hašek to nechce příliš srovnávat, protože mají v týmu jinou roli. "Bale je navíc světovou hvězdou, i když jeho výkonnost lehce upadá, pro národní tým je velmi důležitý. To se dá říct i o Coufalovi, ale řekl bych, že trochu jinak. I když podporuje útok, tak Bale je v ofenzivní fázi důležitějším článkem. Je ale jasné, že pro českou reprezentaci je absence Coufala velkou ránou."