5. ledna 2016 • 21:30

Až po 50 letech je jasno! Anglický gól z finále MS uznali správně

Autor:
Anglický reprezentant Goeff Hurst rozhodl finále mistrovství světa 1966 proti Německu hattrickem. Jeden z gólu byl však dlouho považován za velice sporný.
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí
13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester 13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester
VŠECHNA VIDEA ZDE

Platil? Neplatil? Platil! Po 50 letech přišlo rozřešení jedné z největších sportovních záhad. Fotbalisté Anglie v památném finále mistrovství světa 1966 vyhráli nad Německem kontroverzním gólem v prodloužení. V analýze televizní stanice Sky Sports došli experti s pomocí nové technologie k závěru, že míč přešel brankovou čáru jasně a slavný gól Goeffa Hursta byl uznán správně.Kolébka fotbalu Anglie ovládla mistrovství světa jen jedinkrát. Stalo se tak právě v roce 1966, když šampionát sama pořádala. Fotbalisté Albionu prošli až do finále, kde je čekalo Západní Německo. Utkání se za stavu 2:2 přehouplo do prodloužení, v něm domácí skórovali dvakrát a zvítězili 4:2.

Vítězná trefa útočníka Goeffa Hursta, který završil hattrick a rozhodl o jediném titulu pro hrdý Albion, však vešla do historie fotbalu jako jeden z nejkontroverznějších momentů. Míč se po jeho střele totiž odrazil od břevna na zem. Byl míč za čárou, nebo ne?

Padesát let se odborníci a fanoušci přeli o regulérnosti branky. A právě díky technice experti televizní stanice Sky Sports přišli k rozuzlení jedné z největších sportovních záhad.

Bývalý obránce Liverpoolu a anglické reprezentace a momentálně expert televize Sky Sports Jamie Carragher světu pomocí animace dokázal, že slavný gól byl uznán správně. "Bylo to jen o několik centimetrů, přesto rozhodčí branku uznal správně. Spekulace jsme poslali k ledu," dodal Carragher. Poslední pochybnosti zmizely, mají nyní jasno Angličané.

VIDEO | Podívejte se na slavný gól Goeffa Hursta

 

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze