Tomáš Podvín
28. března 2016 • 13:29

Čas ubývá a Španělsko nudí! Český soupeř na EURO čelí doma kritice

TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na EURO jsou jasným favoritem skupiny D, kam patří také česká reprezentace. Fotbalisté Španělska ale ve svých posledních dvou přípravných zápasech vůbec nepřesvědčili a vyvolali mnoho pochyb o tom, zda jsou schopni vyhrát evropský šampionát potřetí za sebou. Španělská média jim dávají co proto.Španělé nejdříve se značným štěstím uhráli remízu 1:1 v Itálii, horší výkon si po tomto utkání nicméně ještě omluvili. To už ovšem neplatilo po dalším zápase. Opět remíza, tentokrát 0:0 na hřišti Rumunska, tamní média naštvala.

„Španělé předvedli v Rumunsku naprosto bezbarvý a nudný výkon. Není pochyb o tom, že trenér Del Bosque má před sebou hodně práce. Do EURO se musíme zlepšit,“ tvrdil madridský deník Marca.

„Národní tým byl v Rumunsku bezzubý. Největší šance měli naši stopeři,“ kritizoval zase deník AS. „Ukázalo se, že David Silva dokáže dát týmu něco navíc, ale Sergio Busquets je potřebný a Andrés Iniesta naprosto nutný,“ vzpomněl na hráče, kteří ve výběru tentokrát i kvůli kehkým zraněním chyběli.

Podobně to viděl katalánský deník El Mundo Deportivo. „Španělsko musel zachránit brankář Iker Casillas. Busquets s Iniestou hodně chyběli. Možná to bude trochu tvrdé k hráčům, kteří nastoupili, ale kvality těch dvou prostě nedosahují,“ napsal.

„Čas do EURO ubývá a Španělsko musí ukázat mnohem více, pokud chce šampionát potřetí za sebou vyhrát,“ zakončil za všechny deník AS. Jeden ze soupeřů českého výběru na EURO není v pohodě, na jakou byl dříve zvyklý.

To ostatně po remíze v Rumunsku potvrdil i samotný trenér Del Bosque. „Nejsem spokojený. Chybělo nám všechno a ve všech oblastech,“ kritizoval své svěřence.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze