Hašek: Musíme zastavit pád českého fotbalu | iSport.cz
27. prosince 2009 • 09:43

Hašek: Musíme zastavit pád českého fotbalu

Autor: ČTK
Ivan Hašek
TOP VIDEA
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
Slavia - Příbram: Michal Škoda šokuje tribuny v Edenu! Dorazil Nového pumelici do sítě Slavia - Příbram: Michal Škoda šokuje tribuny v Edenu! Dorazil Nového pumelici do sítě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poprvé jako předseda fotbalového svazu se Ivan Hašek představil v sobotu na tradičním vánočním turnaji internacionálů v pražském Edenu. Jak řekl v rozhovoru s ČTK, končící rok byl pro něj přelomový a ne vše se mu během něj povedlo.V tom příštím chce pomoci českému fotbalu, aby zastavil svůj pád a fungoval lépe než dosud. Za velký cíl si pak klade úspěšný vstup národního týmu do evropské kvalifikace.

Rok 2009 přinesl Haškovi mnoho událostí, které výrazně ovlivnily jeho život. Na konci května dovedl dubajský klub Al Ahlí k titulu mistra Spojených arabských emirátů, o měsíc později se stal novým předsedou ČMFS a v závěru kvalifikace o postup na mistrovství světa se jako trenér neúspěšně pokusil zachránit český národní tým a dovést ho na závěrečný turnaj do Jižní Afriky.

"Uplynulý rok bych rozdělil na dvě části. Ta zahraniční byla asi úspěšnější než ta domácí, protože jsou samozřejmě věci, které bychom chtěli, aby fungovaly v tom našem fotbale lépe. A budeme se snažit, aby v tom novém roce opravdu fungovaly lépe," řekl Hašek.

Připustil, že končící rok byl pro něj přelomový. "Stal jsem se předsedou svazu. Jsem doma, dělám to, co mě hrozně baví. A samozřejmě je to i změna v mém osobním životě. Snažím se, abych to zvládal co nejlíp," pokračoval Hašek.

Pozvednout český fotbal bude možná těžší, než sám čekal. "Co je lehké tady v té situaci? Ten náš fotbal určitě zažívá pád. To víme všichni, že už to tak nějakou dobu prostě je. Je potřeba ten pád zastavit a pracovat, abychom zase byli tam, kde jsme byli dříve," prohlásil Hašek.

V novém roce má před sebou mnoho výzev a cílů. Za stěžejní považuje úspěšné výsledky národního celku, který zakončil sezonu hodně nepovedeným vystoupením na turnaji v Dubaji. "Chtěli bychom dobře odstartovat kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. To by pro nás bylo určitě hrozně důležité a pomohlo by nám to," podotkl Hašek.

Rád by také zvýšil důvěru příznivců. "Chtěl bych, aby nás veřejnost vnímala tak, že nám věří, že to děláme pro fotbal a ne sami pro sebe. Aby měl důvěru fanoušků nejen nároďák, ale celý český fotbal," uvedl svazový šéf.

"Přál bych si, aby na stadiony chodilo co nejvíc zdravých diváků a my abychom těm lidem dělali s fotbalem co nejvíce radosti. Aby bylo těch starostí míň a víc té radosti," doplnil.

Od vysilující práce si Hašek na chvíli odpočinul během Vánoc. "Jsou to ty nejhezčí svátky v roce, vždycky se na ně hrozně těším. Byl to i jeden z důvodů, proč jsem teď v Čechách. Prostě jsem chtěl být s rodinou při Štědrém dnu, to bych asi v zahraničí nebyl," řekl Hašek.

Prý to ale přehnal s vánočními dobrotami. "Trochu jsem se také najedl a je to vidět," smál se. "Jsem ve strašidelné kondici, ale není to moc vidět, protože rychle střídám. Každopádně bych potřeboval zhubnout. To je předsevzetí, co se týče mé osoby," dodal.

Témata:  sport, fotbal, hašek
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud