CELÝ SESTŘIH: Plzeň na Dukle prohrála 0:1, Kovařík zahodil penaltu

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

První soutěžní prohra v nové sezoně. Fotbalisté Plzně nezvládli zápas 2. kola Synot ligy na hřišti pražské Dukly a prohráli 0:1. Hosté byli přitom velmi blízko alespoň bodu, ovšem Jan Kovařík neproměnil penaltu. Viktoria tak nenavázala na úvodní ligovou výhru se Slavií, naopak Dukla slaví první tři body.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:0

Plzni se tak nepovedla generálka na středeční odvetu třetího předkola Ligy mistrů proti Maccabi Tel Aviv, v níž budou hájit venkovní náskok 2:1.

Trenér Plzně Miroslav Koubek udělal v sestavě několik změn a poprvé v sezoně nastoupil na kraji obrany Matějů, v záloze Vůch s Kučerou a v útoku Ďuriš. Právě jeden z nových hráčů Kučera se v šesté minutě postaral o první zajímavější moment, když z dálky napálil boční síť.

Hosté měli častěji míč na kopačkách, ale jejich akce často ukončovaly ofsajdy. Ve 25. minutě pak Duklu zachránil brankář Rada, který zblízka vyrazil ránu úplně volného Koláře.

Dukla - Plzeň: Faul Michala Jeřábka a neproměněná penalta Jana Kovaříka

O chvíli později se málem měnilo skóre na druhé straně. Bergerův přímý kop gólman Kozáčik vytáhl na tyčku a dorážející Přikryl trefil jenom bránícího Hubníka. Krátce před pauzou Kopic v šestnáctce Dukly ideálně našel Vůcha, jenže ten hlavičkoval jen do země.

Bývalý fotbalista Teplic neuspěl ani tři minuty po změně stran a povedený míč od Ďuriše zakončil jen vedle odkryté branky. Po závaru pak proti Ďurišovi zblízka opět uspěl Rada. Plzeňského Vůcha zradila koncovka i v 70. minutě, kdy se po přímém kopu Kopice uvolnil, ale opět zamířil mimo branku.

Dukla - Plzeň: Gól Tomáše Bergera na 1:0

V 77. minutě trochu překvapivě otevřela skóre Dukla. Stoper Štetina po pravé straně vyvezl míč, který Kozáčik vyrazil jen před snadno dorážejícího Bergera. Takřka okamžitě na druhé straně Jeřábek skluzem fauloval střídajícího Mahmutoviče a rozhodčí odpískal penaltu. Další plzeňský náhradník Kovařík však vysoko přestřelil branku.

Pražané už si v závěru cenné vítězství pohlídali a odčinili úvodní zaváhání na Slovácku a prohru 3:4.

2. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Branka: 77. Berger. Rozhodčí: Lerch - Pospíšil, Kubr. ŽK: Berger, Jurendič, Vrzal, Jeřábek - Matějů, Vaněk. Diváci: 5182.

Dukla: F. Rada - Jurendič (67. Miloševič), Jeřábek, Štetina, Vrzal - Považanec, Marek Hanousek, Daniel Tetour - Berger, Jakub Mareš (74. Beauguel), Přikryl (84. Čajič). Trenér: Kozel.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Matějů - Kučera, Vaněk - Kopic, D. Kolář (63. Hořava), Vůch (73. Kovařík) - Ďuriš (71. Mahmutovič). Trenér: M. Koubek.

16. Ostrava 30 4 2 24 27:65 14

Fotbalisté Dukly mohou po zápase s Plzní slavit tři body, naopak Jan Kovařík bude zpytovat svědomí, nedal penaltu