CELÝ SESTŘIH: Ofenziva selhala! Boleslav hrála s Bohemians 1:1

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 15. kole první ligy na svém hřišti jen remizovali s Bohemians Praha 1905 1:1 a přišli o šanci posunout se v neúplné tabulce na druhé místo. Předposlední Pražané vedli po gólu Milana Jiráska, domácí z tlaku vytěžili jen vyrovnání zásluhou Ondřeje Zahustela a poprvé v sezoně doma nedali více než gól a teprve podruhé nevyhráli. Bohemka bodovala počtvrté v řadě.

Mladá Boleslav podobně jako v předchozích domácích zápasech měla tlak, ale přes pozornou hostující obranu se nedostávala do zakončení. Do vápna sice létaly centry, ale domácí střelci se k nim neprobojovali. A když už se prosadili ke střele, letěla mimo branku.

"Klokani" se rychle osmělili a hrozili brejky, které táhli rychlonozí cizinci Mosquera a Acosta. Po jednom z takových brejků vznikl ve 27. minutě ve vápně Mladé Boleslavi závar, Polom zahrál nedůrazně, k odraženému míči se dostal Jirásek a tvrdou ranou k tyči poslal hosty do vedení.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Bohemians 1:1

Domácí ale odpověděli už za čtyři minuty. Aktivní Zahustel si narazil se Ščukem, ten mu ideálně míč vrátil kolmicí za obranu, reprezentační záložník byl tak zcela sám před brankářem Zlámalem, kterého prostřelil a srovnal.

Mladá Boleslav měla nadále vytrvalý tlak, ale do šancí se nedostávala. Jen Kúdela zapomenutý na zadní tyči, ale u něj byl včas brankář Zlámal a šanci mu zmařil. Efektivitu nezlepšil ani střídající Baroš, kterého se domácím nepovedlo dostat do hry.

Deset minut před koncem naopak mohl rozhodnout pro Bohemians Mosquera, z voleje však netrefil prázdnou branku. Víc už oba týmy nevymyslely a rozešly se smírně.

Gólman Bohemians 1905 Zdeněk Zlámal inkasoval v Mladé Boleslavi jeden gól a "klokani" si odvezli bod za remízu 1:1.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:1)

Branky: 31. Zahustel - 27. Jirásek. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Hock. ŽK: Baroš, Zahustel - Pauschek, Bartek. Diváci: 1846.

M. Boleslav: Šeda - Kysela, Kúdela, Polom, Bořil - Ščuk, J. Rada - Zahustel (78. Chramosta), Čermák (64. Baroš), Skalák - Magera. Trenér: K. Jarolím.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Krch, Škerle, Šírl - Jindřišek - Acosta (70. Bartek), Jirásek (90. Šmíd), Hubínek, Mosquera - Schick (84. Mikuš). Trenér: Pivarník.

Mladá Boleslav - Bohemians: Skalákův přesný roh, Ščuk hlavičkoval nad bránu

Mladá Boleslav - Bohemians: Na poslední chvíli – Krch ukopl Zahustelovi gólovou střelu

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47
7. Jablonec 30 10 11 9 46:39 41
8. Slovácko 30 12 4 14 37:51 40