Liverpool přetlačil Manchester City. Zahraje si finále FA Cupu

0
SESTŘIH: Sparta - Baník 4:3. Dramatickou přestřelku řídili Birmančevič a Kuchta
PRVNÍ DOJEM se Zbyňkem Irglem: Každý hráč Třince ví, co dělat

Fotbalisté Liverpoolu porazili v semifinále Anglického poháru ve Wembley Manchester City 3:2. Ve finále 14. května vyzvou Chelsea, nebo Crystal Palace. Souboj dvou londýnských celků je na programu v neděli.

Manchester s Liverpoolem se utkaly opět po šesti dnech, minulu neděli remizovaly v anglické lize na hřišti City 2:2. Mezitím ve středu oba týmy oslavily postup do semifinále Ligy mistrů.

„Reds“ vstřelili všechny branky už v prvním poločase. Nejprve se trefil Konaté a po něm dvakrát Mané. Při svém prvním gólu se senegalský útočník vrhl skluzem pod nohy gólmana Steffena, který dlouho váhal s rozehrávkou, a skóroval. V závěru úvodního dějství Mané z voleje přidal další branku. Ihned po změně stran snížil Grealish a v první minutě nastavení se prosadil Silva. „Citizens“ si ještě vytvořili tlak, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Liverpool nadále může snít o zisku čtyř trofejí v jedné sezoně. Vedle Anglického poháru a semifinále Ligy mistrů bojuje o triumf v Premier League, kde na vedoucí City ztrácí jediný bod. Už v únoru získali svěřenci trenéra Kloppa Ligový pohár. Anglický pohár „Reds“ naposledy vybojovali v roce 2006.

Domácí: 47. Grealish, 90+1. B. Silva

Hosté: 9. Konaté, 17. Mané, 45. Mané

Domácí: Steffen – Cancelo, Stones, N. Aké, Zinčenko – B. Silva, Fernandinho (C), Foden – Grealish, Jesus (83. Mahriz), Sterling.

Hosté: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, V. van Dijk (C), Robertson – Fabinho, Th. Alcântara (87. Jones), Keïta (73. J. Henderson) – M. Salah, L. Díaz (85. Firmino), Mané (84. Diogo Jota).

Domácí: Ederson, Dias, Gündoğan, Laporte, Rodri, De Bruyne, Mahriz, Delap, Lavia

Hosté: Kelleher, Milner, Firmino, Gomez, Henderson, Jones, Jota, Tsimikas, Matip

Domácí: Jesus, Fernandinho

Hosté: Fabinho, Keïta, Mané

Oliver – Burt, Bennett

Wembley Stadium, Londýn

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.