3. března 2012 • 18:32

Rosický pomohl otočit duel s Liverpoolem, Chelsea opět padla

7
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

SOUHRN PREMIER LEAGUE | AKTUALIZOVÁNO | Český fotbalový záložník Tomáš Rosický pomohl v 27. kole anglické ligy Arsenalu otočit zápas na hřišti Liverpoolu. Vítězství 2:1 zařídil dvěma brankami Nizozemec Robin van Persie a londýnský tým díky tomu zůstává v tabulce na čtvrtém místě. Konkurenční Chelsea s brankářem Petrem Čechem podlehla West Bromwichi 0:1.

Rosický počtvrté v řadě nastoupil v základní sestavě Arsenalu, přestože ve středu nehrál v přípravném zápasu národního týmu v Irsku kvůli zranění zad. Český záložník v 31. minutě nastartoval vyrovnávací akci, na jejímž konci byl po centru Bacaryho Sagny nejlepší kanonýr soutěže Van Persie.

Domácí šli do vedení o osm minut dříve díky vlastní brance Laurenta Koscielného, brankář Wojciech Szczesny navíc předtím chytil penaltu i následnou dorážku liverpoolského Dirka Kuijta.

Zápas se kvůli nešťastnému zranění Mikela Artety nastavoval o osm minut. V druhé z nich vstřelil Van Persie zblízka už svůj 25. gól v tomto ročníku Premier League.

Chelsea prodloužila své trápení a nedokázala vstřelit gól na hřišti West Bromwiche. Soupeř naopak připravil brankáře Čecha o čisté konto osm minut před koncem, když udržel v pokutovém území míč po rohovém kopu a střelu Liama Ridgewella dorazil do sítě Gareth McAuley. "Kopali roh, balón se tam dvakrát odrážel a jejich hráč to zblízka propálil. Pro West Bromwich to byl šťastný gól, ale mají tři body a my nic," posteskl si český brankář na svých webových stránkách.

Takto se hvězda Arsenalu trefila proti Liverpoolu

Ambiciózní tým má z posledních šesti ligových utkání na kontě jediné vítězství, a to z minulého kola s předposledním Boltonem (3:0). Ve stejné fázi sezony měla Chelsea na kontě méně bodů naposledy před deseti lety a v britských médiích se ještě více začíná spekulovat o možném konci trenéra Andrého Villase-Boase.

Chelsea zůstala v tabulce pátá a na Arsenal ztrácí už tři body. "Takové zápasy bychom prostě prohrávat neměli. Naši pozici jsme si ještě o kus ztížili a budeme muset dotahovat," nevzdává Čech boj o čtvrtou příčku, která zajišťuje alespoň účast v předkole Ligy mistrů, zatímco páté místo jen účast v Evropské lize.

Už pětibodový náskok má v čele tabulky Manchester City před městským rivalem United, kterého však v neděli čeká duel na půdě Tottenhamu. Lídr soutěže si dnes poradil pohodlně 2:0 s Boltonem díky vlastnímu gólu Gretara Steinssona a zásahu Maria Balotelliho z druhé půle. Svěřenci Roberta Manciniho vyhráli v součtu s minulou sezonou už 19. domácí zápas v řadě.