City se Sunderlandem zachránilo jen bod, Chelsea jako na houpačce

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Manchesteru City v anglické lize smazali během posledních pěti minut dvougólové manko a se Sunderlandem remizovali 3:3. Na domácím hřišti ztratili body po předchozích 15 výhrách a Manchester United díky tomu může v pondělní dohrávce s Blackburnem navýšit vedení v čele ligy na pět bodů. Chelsea přišla na hřišti Aston Villy o náskok 2:0, nakonec ale vybojovala vítězství 4:2.

Manchester City bez zraněného útočníka Sergia Agüera doma pět minut před koncem prohrával se Sunderlandem 1:3, když se jednou prosadil Nicklas Bendtner a dvakrát Sebastian Larsson. Svým druhým gólem v zápase ale v 85. minutě snížil Mario Balotelli a vzápětí vyrovnal Aleksandar Kolarov.

Svěřenci Roberta Manciniho tak ztratili výjimečnou patnáctizápasovou šňůru výher v domácím prostředí. Remízovým výsledkem však zachránili alespoň neporazitelnost na Etihad Stadium, která trvá už od prosince 2010.

Když se na světelné tabuli při duelu Aston Villy s Chelsea objevila číslice 19, vyslechl si minutový potlesk tribun i obou laviček záložník birminghamského týmu Stilijan Petrov. Kapitána týmu hrajícího pod stejným číslem dnes donutila ke konci kariéry akutní leukémie, kterou mu lékaři diagnostikovali v pátek.

V té době už Aston Villa prohrávala po brance Daniela Sturridge a v druhé půli se trefil ještě obránce Branislav Ivanovič. Domácí sice v rozmezí 77. a 80. minuty dvěma góly zkazili brankáři Petru Čechovi čisté konto a srovnali, jenže druhý gól Ivanoviče a pojistka z kopačky Fernanda Torrese v nastavení znamenala výhru 4:2.

Arsenal přišel o vítěznou šňůru

Arsenal s českým záložníkem Tomášem Rosickým dnes nedokázal získat osmé vítězství v řadě a prohrál na hřišti Queens Park Rangers 1:2. Na úvodní gól Adela Taarabta sice odpověděl Theo Walcott, branka Samby Diakitého ale už znamenala vítězství domácích. Rangers, na jejichž lavičce strávil zápas brankář Radek Černý, i navzdory třem bodům zůstávají na 18., sestupové příčce.

Queens Park má stejně jako devatenáctý Wigan a sedmnáctý Blackburn na kontě 28 bodů. Naopak už šest bodů na tuto trojici ztrácí poslední Wolverhampton, který podlehl 2:3 Boltonu.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:
Aston Villa - Chelsea 2:4 (77. Collins, 80. Lichaj - 51. a 83. Ivanovič, 9. Sturridge, 90.+1 Torres),
Everton - West Bromwich 2:0 (18. vlastní McAuley, 68. Anichebe),
Fulham - Norwich 2:1 (2. Dempsey, 13. Duff - 77. Wilbraham),
Manchester City - Sunderland 3:3 (43. z pen. a 85. Balotelli, 86. Kolarov - 31. a 55. Larsson, 45.+4 Bendtner),
QPR - Arsenal 2:1 (22. Taarabt, 66. Diakité - 37. Walcott),
Wigan - Stoke 2:0 (55. Alcaraz, 90. Moses),
Wolverhampton - Bolton 2:3 (53. Kightly, 88. Jarvis - 63. Petrov z pen., 80. Alonso, 84. Davies).