Premier League | Bojkotujte Premier League, vyzval fanoušky člen parlamentu. Anglii vadí ceny vstupenek | iSport.cz
27. října 2012 • 03:55

Bojkotujte Premier League, vyzval fanoušky člen parlamentu. Anglii vadí ceny vstupenek

Autor: tbl, iSport.cz
Abyste Juana Matu viděli naživo takto zblízka, museli byste zaplatit zhruba 2600 korun. Tolik stojí lístek na nejlepší místa na Stamford Bridge.
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbal jako lidová zábava? V Anglii toto spojení už dávno neplatí. Ceny lístků neustále rostou a vyrazit na zápas na stadion začíná být pro obyčejného fanouška nedostupným zážitkem. Člen parlamentu Tim Farron proto vyzval k bojkotu čtyř nejvyšších soutěží, od Premier League až po League Two: "Bylo by pěkné, kdyby se lidé alespoň jeden víkend rozhodli sledovat pouze kluby z nejnižších lig," vyzval prostřednictvím médií. Je možné, že bude vyslyšen.Alespoň 450 korun. Tolik peněz musíte v současnosti vytáhnout z peněženky, abyste naživo viděli jediné utkání Premier League, a to ještě jedině v Newcastlu. Nikde jinde nejlevnější lístek nestojí méně než 20 liber (zhruba 600 korun) a pokud chcete navštívit třeba domácí zápas Chelsea, musíte si připravit alespoň dvakrát tolik.

Růst cen navíc nepolevuje. Sportovní redakce britské BBC ve svém průzkumu zjistila, že za poslední rok vzrostly takřka o 12 %. Fandové se proto cítí podvedeni.

"Studie BBC skvěle ilustruje, jak kluby zneužívají věrnost diváků," nechal se slyšet Malcolm Clarke, předseda federace fotbalových fanoušků.

Vygraduje celá situace až v bojkot? Jeho organizace by byla nejspíš velmi náročná. "Rádi se o Farronově návrhu pobavíme, ale nejsme si jistí, zda se dá uskutečnit," komentoval politikovu výzvu Clarke.

Farron však věří, že tlak fanoušků by majitele klubů skutečně mohl dohnat ke změnám. "Podpora nejnižších lig by těmto soutěžím pomohla a kolektivní tlak by zároveň nejlepší týmy přinutil snížit ceny," nechal se slyšet. Otázkou ale zůstává, zda se tradičně velmi věrní ostrovní fanoušci k něčemu takovému dokáží odhodlat....

 
17. kolo
Články odjinud


Články odjinud