Wilshere se vrátil po 17 měsících a Arsenal se chytil proti nováčkovi

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

SOUHRN PREMIER LEAGUE | Fotbalisté Arsenalu po dvou soutěžních porážkách za sebou zabrali a v anglické lize zdolali poslední Queens Park Rangers 1:0. Londýnské derby rozhodl v 84. minutě Španěl Mikel Arteta. Mistrovský Manchester City porazil stejným výsledkem díky Argentinci Carlosi Tévezovi Swansea a minimálně do neděle se posunul na druhé místo tabulky s bodovou ztrátou na vedoucí Chelsea, kterou čeká šlágr s druhým manchesterským celkem United.

Arsenal bez zraněného reprezentačního kapitána Tomáše Rosického nestačil v minulém utkání Premier League na Norwich a ve středu doma podlehl Schalke. V obou zápasech vyšel střelecky naprázdno.

Svěřencům Arséna Wengera se ani dnes na stadionu Emirates dlouho nedařilo překonat houževnatého soupeře v čele s jistým brankářem Júliem Césarem. Odpor QPR povolil deset minut před koncem, kdy dostal červenou kartu obránce Stéphane Mbia. Krátce poté Arteta z dorážky rozhodl.

Domácí se v neúplné tabulce posunuli z devátého na čtvrté místo. Těšit je mohl i návrat uzdraveného záložníka Jacka Wilsherea, který po sedmnácti měsících nastoupil k prvnímu soutěžnímu utkání a odehrál 67 minut.

Také Manchester City částečně odčinil zklamání ze středeční pohárové prohry 1:3 s Ajaxem Amsterodam a proti Swansea zvítězil pošesté v tomto ročníku Premier League.

Tévez rozhodl duel po hodině hry umístěnou ranou k tyči z pětadvaceti metrů. "Citizens" podržel brankář Hart, jenž zneškodnil dvě slušné šance Mikua.

Rozhodčí nastavil na konci utkání neobvyklých dvanáct minut nad rámec normální hrací doby kvůli ošetřování hostujícího gólmana Vorma a domácího beka Richardse. Oba zranění fotbalisté museli být ze hřiště odneseni na nosítkách.

Aston Villa - Norwich 1:1 (27. Benteke - 79. Turner)

Arsenal - QPR 1:0 (84. Arteta)

Reading - Fulham 3:3 (26. Leigertwood, 85. McCleary, 90. Robson-Kanu - 61. Ruiz, 77. Baird, 88. Berbatov)

Stoke - Sunderland 0:0

Wigan - West Ham United 2:1 (8. Ramis, 47. McArthur - 90. Tomkins)

Manchester City - Swansea 1:0 (61. Tévez).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.