SESTŘIHY: City mají patnáctou výhru v řadě, Arsenal i Liverpool ztratily

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Manchesteru City v 17. kole anglické ligy deklasovali poslední Swansea na jejím hřišti 4:0 a vedou tabulku dál o 11 bodů před Manchesterem United, který zdolal Bournemouth 1:0. Brankář Arsenalu Petr Čech sice vychytal čisté konto, ale londýnský tým pouze remizoval 0:0 na stadionu městského rivala West Hamu. Mistrovská Chelsea porazila  Huddersfield 3:1. Senzační formu potvrzují fotbalisté Burnley, kteří po výhře nad Stoke poskočili na šesté místo před Arsenal.

Domácí:

Hosté: 27. Silva, 34. De Bruyne, 53. Silva, 85. Agüero

Domácí: Fabiański – Naughton, van der Hoorn, Mawson, M. Olsson – Ki Song-jung, Mesa – T. Carroll (46. T. Abraham), Dyer (65. L. Narsingh), J. Ayew – Bony (C) (74. Fer).

Hosté: Ederson – Danilo, Mangala, Otamendi, Delph (73. Zinčenko) – De Bruyne (77. Gündoğan), Fernandinho (58. Y. Touré), Silva (C) – Sterling, Agüero, B. Silva.

Domácí: Fer, Abraham, Narsingh, Clucas, Rangel, Mulder, Fernández

Hosté: Bravo, Walker, Gündoğan, Sané, Jesus, Zinčenko, Touré

Taylor – Betts, Kirkup

Liberty Stadium, Swansea

Manchester City ve Walesu nakročil k 15. ligové výhře za sebou už v prvním poločase, kdy se prosadili David Silva a Kevin De Bruyne . Po změně stran skóroval opět Španěl Silva a debakl Swansea na konci ještě zvýraznil Sergio Agüero.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Manchester City 0:4

Domácí: 25. R. Lukaku

Hosté:

Domácí: de Gea – A. Valencia (C), Smalling, P. Jones, Shaw (83. Young) – Mata, N. Matić – Martial (66. Rashford), Lingard (71. A. Herrera), McTominay – R. Lukaku.

Hosté: Begović – A. Smith, Francis (C), Aké, Daniels – C. Wilson (71. Afobe), Gosling (77. L. Cook), Arter, Fraser – Stanislas (71. Defoe) – J. King.

Domácí: Blind, Herrera, Ibrahimović, Lindelöf, Rashford, Romero, Young

Hosté: Boruc, Afobe, Cook, Cook, Defoe, Ibe, Surman

Domácí: R. Lukaku

Hosté: Gosling, Arter

Scott – Nunn, West

Old Trafford, Manchester

United po minulé domácí porážce s rivalem City zabrali, i když ani proti Bournemouthu na Old Trafford nepodali úplně přesvědčivý výkon. O těsné výhře "Rudých ďáblů" rozhodl ve 25. minutě útočník Romelu Lukaku .

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Bournemouth 1:0

Domácí: Adrián – Zabaleta, Reid, Ogbonna, Cresswell – Obiang, Noble (C) – Arnautović, Lanzini, Masuaku – Antonio (82. J. Hernández).

Hosté: Čech – Bellerín, Koscielny (C), Monreal, Maitland-Niles – Wilshere, Xhaka – Iwobi (70. Welbeck), Özil, Alexis Sánchez (82. A. Lacazette) – Giroud.

Domácí: Carroll, Sakho, Hernández, Collins, Ayew, Hart, Rice

Hosté: Lacazette, Ospina, Chambers, Welbeck, Kolašinac, Coquelin, Elneny

Domácí: Lanzini, Reid

Moss – Smart, Lennard

Olympijský stadion, Londýn

Hráči Arsenalu měli sice mnohem více střeleckých příležitostí než West Ham, ale brankáře Adriana nedokázali překonat. Čecha zase těsně před koncem zachránilo břevno. "Kanonýři" po třetím kole za sebou bez výhry klesli na sedmé místo.

SESTŘIH Premier League: West Ham - Arsenal 0:0

Domácí: 41. Aurier, 88. Heung-min

Hosté:

Domácí: Lloris (C) – Aurier, Dier, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks (67. M. Dembélé) – Lamela (74. Alli), Eriksen, Heung-min (90. Davies) – Kane.

Hosté: Ryan – Schelotto, Duffy, Dunk (C), Bong – D. Pröpper, Stephens – Knockaert, Kayal (78. Groß), Izquierdo (62. March) – Hemed (72. G. Murray).

Domácí: Vorm, Davies, Foyth, Trippier, Dembélé, Llorente, Alli

Hosté: Krul, Bruno, Goldson, March, Groß, Brown, Murray

Domácí: Rose

Hosté: Knockaert

Robert Madley

Wembley Stadium, London

Spurs potvrdili roli favorita a nováčka Brighton porazil doma 2:0 brankami Sergeho Auriera a Son Hung-mina. Ani na lavičce hostů nebyli Češi Jiří Skalák a Aleš Matějů.

SESTŘIH Premier League: Tottenham - Brighton 2:0

Domácí: Karius – Alexander-Arnold (80. Joe. Gomez), Lovren, Klavan, Robertson – Wijnaldum (76. Oxlade-Chamberlain), Can, Coutinho – M. Salah, Firmino, Mané (76. Solanke).

Hosté: Foster – Nyom, Hegazy, J. Evans, Gibbs – Livermore, Yacob, Krychowiak (79. Brunt) – Robson-Kanu (71. Jay Rodriguez), Rondón, McClean.

Domácí: Solanke, Milner, Gomez, Henderson, Mignolet, Oxlade-Chamberlain, Ings

Hosté: Field, Burke, Myhill, Ferguson, Brunt, McAuley, Rodriguez

Domácí: Can

Hosté: Field

Tierney – Hatzidakis, McDonough

Anfield Road, Liverpool

Liverpool doma proti West Bromwichi uhrál také jen bezbrankový výsledek a spadl na pátou příčku za Tottenham.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - West Bromwich 0:0

Domácí: 61. Jošida

Hosté: 11. Mahrez, 31. Okazaki, 38. A. King, 69. Okazaki

Domácí: Forster – Soares, V. van Dijk, Jošida, Bertrand – Romeu (46. Gabbiadini), Lemina – Tadić (83. Ward-Prowse), S. Davis, Boufal (62. Redmond) – Ch. Austin.

Hosté: Schmeichel – Simpson, Maguire, Morgan, Fuchs – Ndidi, A. King – Mahrez (72. Gray), Okazaki, Chilwell (83. Ulloa) – Vardy (72. Albrighton).

Domácí: Stephens, Ward-Prowse, McCarthy, Long, Gabbiadini, Redmond, Höjbjerg

Hosté: Gray, Albrighton, Hamer, Dragović, Amartey, Iborra, Ulloa

Domácí: Ch. Austin

Kavanagh – Beswick, Masseyová

St. Mary's Stadium, Southampton

Zlepšující se Leicester si ze Southamptonu odvezl přesvědčivou výhru 4:1, naplno bodoval počtvrté za sebou a je osmý.

SESTŘIH Premier League: Southampton - Leicester 1:4

Domácí:

Hosté: 27. Rooney

Domácí: Darlow – Yedlin, Lascelles (C), Lejeune, Manquillo – Merino (86. Ayoze Pérez), Shelvey – Atsu, Diamé (67. Joselu), Ritchie (74. Aarons) – Gayle.

Hosté: Pickford – Kenny, Holgate, A. Williams, Cuco Martina – Gueye – Lennon (61. Vlašić), Schneiderlin, Rooney (C) (77. Davies), G. Sigurdsson (85. Jagielka) – Calvert-Lewin.

Hosté: 23. Bakayoko, 43. Willian, 50. Pedro

Domácí: Lössl – Smith (C), Jørgensen, Schindler, Löwe (67. Hadergjonaj) – Kachunga, Williams, Hogg (46. Whitehead), Mooy, Ince – Mounié (74. Depoitre).

Hosté: Courtois – Azpilicueta (C), Christensen (80. Ampadu), Rüdiger – Moses, Kanté (71. Drinkwater), Bakayoko, Alonso – Willian, Pedro – E. Hazard (69. Batshuayi).

Domácí: Coleman, Cranie, Depoitre, Hadergjonaj, Quaner, van La Parra, Whitehead

Hosté: Ampadu, Batshuayi, Caballero, Cahill, Drinkwater, Fàbregas, Musonda

Marriner – Beck, Ledger

John Smith's Stadium Huddersfield

Proti nováčkovi soutěže se střelecky prosadili v prvním poločase Bakayoko s Willianem a brzy po změně stran Pedro, domácí snížili až v nastavení. Huddersfield po dobrém vstupu do sezony nyní tápe a prohrál počtvrté z posledních pěti zápasů.

Mistrovská Chelsea a Manchester United ztrácejí 11 bodů na suverénní Manchester City, který se ve středu představí ve Swansea. United budou hostit Bournemnouth.

SESTŘIH Premier League: Huddersfield - Chelsea 1:3

Domácí: 89. Barnes

Hosté:

Domácí: Pope – Bardsley, Tarkowski, K. Long, S. Ward (41. Taylor) – Gudmundsson, Cork (C), Defour, Arfield – Hendrick (72. Barnes) – Wood (81. Vokes).

Hosté: Butland – K. Zouma (66. Wimmer), Shawcross (C), Cameron – Diouf, D. Fletcher, Allen, Pieters – Shaqiri (84. Choupo-Moting), Sobhi – Crouch.

Domácí: Taylor, Vokes, Barnes, Westwood, Ulvestad, Wells, Lindegaard

Hosté: Wimmer, Berahino, Choupo-Moting, Afellay, Adam, Grant, Edwards

Jones – Scholes, Long

Turf Moor

19 909 diváků

Čtvrté místo znamenající také účast v Lize mistrů přinejmenším dočasně obsadilo Burnley po výhře 1:0 nad Stoke. Minutu před koncem zařídil výsledek Barnes.

SESTŘIH Premier League: Burnley - Stoke 1:0

Domácí: 89. Sako, 90+2. McArthur

Hosté: 4. Janmaat

Domácí: Speroni – Fosu-Mensah (70. Sako), Dann, Tomkins, Schlupp – Townsend (67. van Aanholt), Cabaye (77. McArthur), Milivojević, Loftus-Cheek – Zaha, Ch. Benteke.

Hosté: Gomes – Mariappa, Prödl, Kabasele – Janmaat, Cleverley, Doucouré, Holebas – Carrillo (71. Pereyra), Richarlison (84. Femenía) – Deeney (80. Gray).

Domácí: van Aanholt, Hennessey, Čung-Jong, McArthur, Sako, Kelly, Riedewald

Hosté: Success, Gray, Femenía, Watson, Capoue, Karnezis, Pereyra

Domácí: Milivojević, van Aanholt

Hosté: Cleverley, Cleverley, Pereyra

Mason – Hussin, Wilkes

Selhurst Park, Londýn

Na opačném konci tabulky zase góly v posledních okamžicích zápasu mezi Crystalem Palace a Watfordem rozhodly o tom, že domácí tým prozatím opustí sestupové pásmo.

Sako v 89. minutě a McArthur v druhé minutě nastavení zajistili londýnskému týmu tři body, po kterých přitom už od 3. minuty sahal soupeř po trefě Janmaata. Hosté ale přišli v 87. minutě o vyloučeného Cleverleyho a soupeř výhodu bleskově zužitkoval.

SESTŘIH Premier League: Crystal Palace - Watford 2:1

1. Manchester City 38 32 4 2 106:27 100
2. Manchester Utd. 38 25 6 7 68:28 81
3. Tottenham 38 23 8 7 74:36 77
4. Liverpool 38 21 12 5 84:38 75
5. Chelsea 38 21 7 10 62:38 70
6. Arsenal 38 19 6 13 74:51 63
7. Burnley 38 14 12 12 36:39 54