18. února 2018 • 19:19

Tottenham klopýtl v poháru, zopakuje si duel s týmem ze třetí ligy

Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man! Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man!
Tlustý a jazykolamy? Jak si bývalý útočník poradil sledujte na O2 TV SPORT Tlustý a jazykolamy? Jak si bývalý útočník poradil sledujte na O2 TV SPORT

Fotbalisté Tottenhamu budou muset znovu o postup do další fáze Anglického poháru bojovat s týmem z nižší soutěže v opakovaném utkání. Na hřišti třetiligového Rochdale v osmifinále jen remizovali 2:2, odvetu domácím zařídil v nastavení Steven Davies. V minulém kole Tottenham musel dvakrát hrát s Newportem ze čtvrté ligy.

Domácí šli překvapivě do vedení v závěru poločasu, když se po protiútoku prosadil Ian Henderson a dal šestý gól v této pohárové sezoně. Kromě něj se stejný počin povedl jen Willu Griggovi z Wiganu.

Po hodině hry favorit vyrovnal. První gól v dresu Tottenhamu dal z první střely na branku brazilský záložník Lucas Moura, který do Anglie přestoupil v lednu z Paris St. Germain.

Postupem času se do hry dostali tahouni Tottenhamu jako Dele Alli nebo Harry Kane. První jmenovaný zařídil v 87. minutě penaltu, kterou Kane proměnil a v posledních deseti soutěžních duelech tak zaznamenal stejný počet branek.

Ani to ale hostům k postupu nestačilo. Ve třetí minutě nastavení propadl k Daviesovi centr a třicetiletý útočník s přehledem zakončil.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)

1.  Liverpool 6 6 0 0 14:2 18
2.  Manchester City 6 5 1 0 19:3 16
3.  Chelsea 6 5 1 0 14:4 16
4.  Watford 6 4 1 1 11:6 13
5.  Tottenham 6 4 0 2 12:7 12
6.  Arsenal 6 4 0 2 12:9 12
7.  Manchester Utd. 6 3 1 2 9:9 10
8.  Bournemouth 6 3 1 2 10:11 10