Autor: jon
0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Vrací se na Old Trafford časy Alexe Fergusona? Manchester United předvedl v pondělní dohrávce 29. kola Premier League famózní obrat. Favorité se na hřišti Crystal Palace ztráceli 0:2, tentokrát se ale nevzdali. V 91. minutě krásnou ranou rozhodl o třech bodech Nemanja Matič a zařídil týmu důležitou výhru, ve kterou ani nikdo nedoufal. "Tohle je skvělý pocit," netajil spokojenost José Mourinho. Portugalský kouč o přestávce svým svěřencům důrazně promluvil do duše a jeho ostrá slova evidentně zabrala

V pondělí večer se střetly dva celky z opačných pólů Premier League. Crystal Palace bojuje o záchranu, zatímco Manchester United nahání každý bod, aby se udržel na druhém místě.

Na hřišti ale velké rozdíly vidět nebyly. United začali ospale, nehnali se dopředu a nechali vyniknout domácí outsidery. Crystal Palace už od 11. minuty vedli 1:0, když se po krásné akci prosadil Townsend.

Ani to ale družinu v bílých dresech neprobralo. "Takhle hraje maximálně banda slabochů," vystihl jeden z naštvaných fanoušků United na Twitteru.

O poločase se tak v kabině děly věci. Mourinho své hráče nešetřil, neměl jediný důvod. Pěkně od plic milionářům v kopačkách vysvětloval, že takhle se fotbal hrát nedá.

"Nemůžu vám říct ani polovinu toho, co jsem hráčům řekl o poločase. V televizi by pak bylo hodně vypípaných slov," popisoval portugalský kouč po utkání. "Zaznělo pár ostrých slov týkajících se jejich přístupu a intenzity hry," prozradil jen.

Důrazná promluva nakonec zabrala, i když po poločase to vypadalo s United ještě hůř - ve 48. minutě zvýšil na 2:0 Van Aanholt, který využil bleskové rozehrávky po faulu u půlící čáry.

Parádní trefa Nemanji Matiče zařídila výhru nad Crystal Palace

United postupem času začali předvádět úplně jiný fotbal. Po přestávce hráli na dva útočníky, když Mourinho místo mladíčka McTominaye poslal na trávník Rashforda.

Obrat nastartoval v 55. minutě, kdy se hlavou prosadil nehlídaný Smalling. Velmi pomohlo další střídání, když v 67. minutě přišel na hřiště místo křídelníka Younga tvořivý hráč do ofenzivy Juan Mata.

V 76. minutě pak vyrovnal Lukaku a v hektickém závěru nakonec parádní dělovkou levačkou rozhodl sváteční střelec Nemanja Matič.

"Vrátit se do venkovního zápasu ze stavu 0:2 proti týmu, který nutně potřebuje body, to je skvělý pocit," pochvaloval si Mourinho. "Je to památný obrat, ale dělali jsme chyby. První obdržený gól byl hodně špatný, hráli jsme opravdu bídně. Nepresovali jsme a nechali soupeři příliš místa," nelíbilo se kouči United.

"Ve druhém poločase jsme se chtěli rychle vrátit do zápasu, jenže jsme dostali další branku. Takovou, která se ukazuje dětem v akademiích. Dokazuje to, že i ti nejlepší hráči můžou dostat šílené góly," rýpl si Mourinho v narážce na to, že jeho hráči nechali po faulu soupeře rychle rozehrát a z následného útoku do rozhozené obrany i snadno skórovat.

Nakonec to ale druhý tým Premier League zvládl. "Potěšilo mě, jaký jsme ukázali charakter. Pořád jsme věřili, že to můžeme otočit. Udělali jsme změny, hráči přistoupili na naši riskantní hru. A musím souhlasit, že na konci jsme měli trochu štěstí," uznal Mourinho.

Podobné obraty hráči United zvládali v časech, kdy tým vedl pevnou rukou sir Alex Ferguson. Pro "rudé ďábly" jde o ohromně cenné tři body, díky kterým se v tabulce drží na druhém místě o dva body před rivalem z Liverpoolu.

SESTŘIH Premier League: Crystal Palace - Manchester United 2:3. Obrat z 0:2 korunoval Matičův volej

1. Manchester City 38 32 4 2 106:27 100
2. Manchester Utd. 38 25 6 7 68:28 81
3. Tottenham 38 23 8 7 74:36 77
4. Liverpool 38 21 12 5 84:38 75
5. Chelsea 38 21 7 10 62:38 70
6. Arsenal 38 19 6 13 74:51 63
7. Burnley 38 14 12 12 36:39 54
8. Everton 38 13 10 15 44:58 49