SESTŘIHY: Výhra pro Wengera! Arsenal řádil, Liverpool ztratil vedení

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN 35. KOLA | Fotbalisté Arsenalu bez zraněného Petra Čecha v prvním utkání po oznámení odchodu trenéra Arséna Wengera porazili v 35. kole anglické ligy v londýnském derby West Ham 4:1. Liverpool neudržel dvoubrankové vedení na hřišti posledního West Bromwiche a remizovali 2:2. Liverpoolský útočník Mohamed Salah vyrovnal 31. zásahem v sezoně střelecký rekord Premier League. Manchester City, který má už jistý titul, deklasoval sestupem ohroženou Swansea 5:0.

Arsenal - West Ham 4:1

Branky: 85. a 89. Lacazette, 51. Monreal, 82. Ramsey - 64. Arnautovič.

"Kanonýři" uspěli i bez brankáře Petra Čecha, který kvůli lehkému zranění strávil utkání na tribuně. V nominaci domácího týmu chyběli i nemocný Mesut Özil nebo zraněný Jack Wilshere, jen na lavičce začal kanonýr Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal otevřel skóre v úvodu druhého poločasu, o což se střelou z voleje postaral Monreal. Španělský obránce dal v tomto ročníku už pět ligových gólů, což se mu povedlo ve všech předchozích sezonách dohromady.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - West Ham 4:1. Výhra pro končícího Wengera

Vedení však domácí neudrželi. V 64. minutě vyrovnal Arnautovič, jenž oslavil desátou branku v sezoně. Přesto Wengerovi svěřenci dokázali díky vydařené závěrečné desetiminutovce urvat tři body. Nejprve v 82. minutě nikdo nezareagoval na Ramseyho centr a míč skončil až za zády brankáře Harta, o chvíli později definitivně rozhodl dvěma zásahy Lacazette.

Arsenalu se na West Ham daří, z posledních dvaceti vzájemných utkání prohrál jediné, naopak v patnácti zvítězil. Pro Arsenal bylo vítězství důležité i proto, že se na jeho šestou pozici dotahovalo Burnley, které v neděli ale pouze remizovalo 1:1 na hřišti předposledního Stoke. Za londýnským celkem zaostává o čtyři body. Stoke čeká na výhru už 11 utkání.

Domácí: 51. Monreal, 82. Ramsey, 85. A. Lacazette, 89. A. Lacazette

Hosté: 64. Arnautović

Domácí: Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Xhaka, Elneny (45. Maitland-Niles) – Iwobi (70. Aubameyang), Ramsey, Welbeck (88. Chambers) – A. Lacazette.

Hosté: Hart – Rice, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Kouyaté, Noble (C), Masuaku (86. Carroll) – E. Fernandes (60. Lanzini), Mário (60. J. Hernández) – Arnautović.

Domácí: Macey, Mertesacker, Holding, Chambers, Nelson, Aubameyang, Maitland-Niles

Manchester City - Swansea 5:0

Branky: 12. D. Silva, 16. Sterling, 54. De Bruyne, 64. B. Silva, 88. Gabriel Jesus

Šampioni z Manchesteru si bez problémů poradili se Swansea. V prvním poločase se trefili David Silva a Sterling, domácí drželi míč po 86 procent času. Po změně stran přidal další zásah parádní střelou do horního rohu branky De Bruyne a neúspěšnou penaltu Gabriela Jesuse dorazil do sítě Bernardo Silva.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Swansea 5:0. Šampioni si zastříleli

Dobrou zprávou pro "Citizens" též bylo, že po 211 dnech zasáhl do ligového zápasu zotavený Benjamin Mendy a odehrál závěrečnou čtvrthodinu. Poslední trefu si připsal Gabriel Jesus, který se poprvé od září trefil ve třech soutěžních duelech za City po sobě.

Swansea z posledních pěti utkání vydolovala jen tři body a na sestupové pozice má k dobru čtyři body.

Domácí: 12. D. Silva, 16. Sterling, 54. De Bruyne, 64. B. Silva, 88. Jesus

Hosté:

Domácí: Ederson – Danilo, Kompany, Laporte, Delph (75. Mendy) – De Bruyne (65. Y. Touré), Gündoğan, D. Silva – Sterling (71. Foden), Jesus, B. Silva.

Hosté: Fabiański – Naughton, van der Hoorn, F. Fernández (67. Bartley), Mawson, M. Olsson (75. T. Abraham) – Ki Song-jung (65. Clucas), An. King, T. Carroll – A. Ayew, J. Ayew.

Branky: 79. Livermore, 88. Rondón - 4. Ings, 72. Salah

"Reds" se ujali vedení ve 4. minutě po šikovném uvolnění Maného, který následně poslal míč před branku, kde přesně zakončil Ings. Anglický útočník, kterého dlouhodobě sužovala zranění, se trefil v ligovém zápase poprvé od 4. října 2015.

SESTŘIH Premier League: West Bromwich - Liverpool 2:2

V 72. minutě navýšil vedení po přihrávce střídajícího Oxladea-Chamberlaina chytrým obloučkem Salah. Vyrovnal tím gólový rekord, 31 branek v jedné sezoně při současném formátu Premier League dosáhli také Alan Shearer, Cristiano Ronaldo a Luis Suárez, kterému se to povedlo rovněž v barvách Liverpoolu.

Domácí ale snížili po rohovém kopu zásluhou Livermorea a v 88. minutě vyrovnal hlavou po standardní situaci Rondón. West Bromwich i přes vybojovanou remízu ztrácí tři zápasy před koncem na záchranu osm bodů a v nejvyšší soutěži se může udržet už jen teoreticky. Liverpool zůstává třetí.

Domácí: 79. Livermore, 88. Rondón

Hosté: 4. Ings, 72. M. Salah

Domácí: Foster – Nyom, C. Dawson, Hegazy, Gibbs (76. Burke) – Phillips, Livermore, Brunt (C), McClean (71. J. Evans) – Jay Rodriguez (89. Robson-Kanu) – Rondón.

Hosté: Karius – Joe. Gomez, V. van Dijk, Klavan, A. Moreno – Wijnaldum, Henderson (C), Milner – M. Salah (84. Lovren), Ings (66. Firmino), Mané (66. Oxlade-Chamberlain).

Domácí: Robson-Kanu, Yacob, Evans, Myhill, Krychowiak, Burke, Field

Hosté: Firmino, Lovren, Oxlade-Chamberlain, Robertson, Solanke, Mignolet, Alexander-Arnold

Hosté: A. Moreno

Attwell – Long, Cook

The Hawthorns, West Bromwich

24520 diváků

Bournemouth - Manchester United 0:2

Branky: 28. Smalling, 70. Lukaku

Svěřenci Josého Mourinha částečně napravili nedělní senzační domácí prohru 0:1 s posledním West Bromwichem, která znamenala zisk mistrovského titulu pro městského rivala City.

United v pozměněné sestavě poslal do vedení ve 28. minutě střelou zblízka stoper Smalling po Lingardově přihrávce. Pojistku přidal v 70. minutě střídající útočník Lukaku, který po pasu od Pogby přehodil brankáře Begoviče.

SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Manchester United 0:2

Domácí:

Hosté: 28. Smalling, 70. R. Lukaku

Domácí: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels – Ibe (56. Mousset), L. Cook, Surman (75. Gosling), Fraser – J. King (83. Defoe), C. Wilson.

Hosté: de Gea (C) – Darmian, P. Jones, Smalling, Shaw – A. Herrera (72. N. Matić), Fellaini, P. Pogba (80. Blind) – Lingard (63. R. Lukaku), Rashford, Martial.

Branky: 50. Gross z pen. - 48. Kane

Čtvrtý tým tabulky Tottenham v minulém kole prohrál 1:3 s Manchesterem City, čímž noví angličtí šampioni ukončili "kohoutům" sérii šesti vítězství v Premier League. Brighton je nyní už šest zápasů bez výhry.

SESTŘIH Premier League: Brighton - Tottenham 1:1

Domácí: 50. Groß

Hosté: 48. Kane

Domácí: Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Bong – Groß, Stephens, Kayal – Knockaert, G. Murray (74. Ulloa), Izquierdo (77. March).

Hosté: Lloris (C) – Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Davies – Moussa Sissoko (74. M. Dembélé), Wanyama – Lucas Moura (74. Lamela), Eriksen, Son – Kane (85. F. Llorente).

SESTŘIH Premier League: Watford - Crystal Palace 0:0

Domácí: Karnezis – Mariappa, Cathcart, Kabasele, Holebas – Hughes (79. Gray), Doucouré, Capoue, Pereyra (55. Richarlison) – Deeney (C), Okaka (71. Femenía).

Hosté: Hennessey – J. Ward, Tomkins, M. Sakho, van Aanholt – McArthur (81. Ch. Benteke), Milivojević (C), Cabaye, Loftus-Cheek – Townsend, Zaha.

Hosté: 62. Barnes

Domácí: Butland – Johnson (59. K. Zouma), Shawcross (C), Martins Indi, Pieters – Bauer (69. Ireland), Ndiaye, Allen, Shaqiri – Diouf (75. Campbell), Crouch.

Hosté: Pope – Lowton, K. Long, Tarkowski, S. Ward – Lennon (79. Hendrick), Cork (C), A. Westwood, Gudmundsson – Wood, Barnes (74. Vokes).

Hosté:

Domácí: Pickford – Coleman, Jagielka, M. Keane, Baines – Schneiderlin (52. Davies), Gueye – Walcott, Rooney, Bolasie (59. Calvert-Lewin) – Tosun (86. Niasse).

Hosté: Dúbravka – Yedlin, Lascelles, Lejeune, P. Dummett – Ritchie (79. Jacob Murphy), Diamé, Ayoze Pérez, Shelvey (83. Merino), Kenedy – Slimani (63. Gayle).

Domácí: Martina, Niasse, Funes Mori, Davies, Calvert-Lewin, Robles, Baningime

Hosté: Clark, Murphy, Gayle, Hayden, Manquillo, Merino, Darlow

Domácí: M. Keane, Gueye