Arsenal vyhrál posedmé v řadě, Chelsea zachránila remízu s United v závěru

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Chelsea v devátém kole anglické ligy vybojovali gólem v šesté nastavené minutě remízu 2:2 s Manchesterem United a udrželi neporazitelnost v této sezoně. Trenér Maurizio Sarri jako první kouč Chelsea v historii v úvodních devíti ligových zápasech ve funkci zůstal bez porážky. V pondělní dohrávce Arsenal porazil 3:1 Leicester a vyhrál sedmý ligový zápas v řadě. Kvůli zranění v jeho sestavě znovu chyběl Petr Čech.

Arsenal v srpnu zahájil ligovou sezonu porážkami s favority Manchesterem City a Chelsea, ale od té doby neztratil ani bod. Drží se díky tomu mezi nejlepšími týmy soutěže - po dnešní výhře jsou "Kanonýři" čtvrtí se stejným bodovým ziskem jako třetí Chelsea a pátý Tottenham. V čele je s dvoubodovým náskokem duo Manchester City, Liverpool.

Na Emirates Stadium dnes inkasoval jako první Čechův konkurent Bernd Leno, jehož ve 31. minutě překonal lehkou tečí soupeřovy střely spoluhráč Héctor Bellerín. Španělský obránce napravil chybu ještě do poločasu, když přihrál Mesutu Özilovi na vyrovnávací gól. Třicetiletý záložník se díky 30. gólu za Arsenal stal nejlepším německým střelcem v historii Premier League.

Trenérovi Arsenalu Unaimu Emerymu vyšlo v druhém poločase střídání. V 61. minutě poslal na hřiště Pierrea-Emericka Aubameyanga a už o dvě minuty později gabonský útočník doklepl do odkryté branky další Bellerínovu přihrávku z křídla. Tři minuty nato stanovil opět Aubameyang konečné skóre po Özilově technickém přiťuknutí.

Arsenal společně s evropskými a domácími poháry vyhrál už desátý zápas za sebou, což se mu naposledy povedlo v roce 2007.

Šlágr skončil remízou, Mourinho zuřil

Chelsea v zápase s Manchesterem Unoted vedla, poté co rohový kop využil Rüdiger. Hrdinou hostů se ale stal Martial. Deset minut po změně stran nejprve úspěšně dorazil Matovu střelu. Brankář De Gea pak skvěle zlikvidoval pokus Kanteho a Martial na druhé straně poslal hosty do vedení. Po brejku dostal hodně prostoru a zamířil přesně k tyči. Dva góly v jednom utkání vstřelil po dvou letech.

Domácí se ale nevzdali a soupeře zamkli ve vápně. V závěru nastavení trefil Luiz tyč, míč se odrazil k Rüdigerovi, který ještě neuspěl, ale Barkley z další dorážky zařídil dělbu bodů.

Jeden z členů realizačního týmu začal gól mohutně slavit před lavičkou United, což rozlítilo trenéra hostů Josého Mourinha a vznikla mela. Fanoušci Chelsea popěvky Mourinha vulgárně uráželi. Portugalský kouč při odchodu vztyčil tři prsty jako připomínku fanouškům, že získal s Chelsea tři tituly.

Ztrátu Chelsea využil Manchester City a po domácí výhře 5:0 nad Burnley se jí v čele tabulky o dva body vzdálil. Pouze na lavičce Burnley zůstal reprezentační útočník Matěj Vydra.

Watford vyhrál ve Wolverhamptonu 2:0, poté co oba góly vstřelil v rozmezí 58 sekund. Fulham prohrál 2:4 v Cardiffu, ale jeho hráč Ryan Sessegnon se zapsal do historie, jelikož se stal prvním střelcem v Premier League narozeným v roce 2000. Cardif dal alespoň čtyři branky v nejvyšší soutěži poprvé od roku 1961.

Newcastle podlehl Brightonu 0:1 a prohrál i páté domácí utkání v sezoně. Vyrovnal tak rekord soutěže, o který se dělí s Manchesterem United ze sezony 1930/31, Portsmouthem (2009/10) a Boltonem (2011/12). Všechny tři týmy tehdy následně sestoupily.

Everton vyhrál potřetí za sebou, pomohla střídání

Everton porazil Crystal Palace 2:0 a poprvé od ledna 2017 vyhrál v Premier League tři zápasy za sebou. Utkání rozhodli dvěma góly v závěru střídající hráči.

V prvním poločase měl největší příležitost záložník Crystal Palace Kouyaté, jeho hlavička ale skončila na břevně Pickfordovy brány. Druhou velkou šanci na úvodní gól dostali "Orli" v 59. minutě po Colemanovu faulu na Zahu v pokutovém území, Pickford ale Milivojevičovu penaltu doprostřed brány stačil vykopnout.

Oboustranně útočné utkání rozhodly až dvě situace před koncem řádné hrací doby. V 87. minutě zužitkoval Calvert-Lewin po spolupráci dvou střídajících hráčů Lookmanův centr a o dvě minuty později přidal pojistku další střídající hráč Tosun.

Everton se po zisku dalších tří bodů dostal na osmé místo. Crystal Palace je po třetí porážce za sebou patnáctý.