Arsenal bez Čecha zdolal Burnley, zářil Aubameyang a vládne střelcům | iSport.cz
22. prosince 2012 • 15:50

Arsenal bez Čecha zdolal Burnley, zářil Aubameyang a vládne střelcům

Podívejte se na čtyři góly, kterými Jágr poslal Rytíře do extraligy Podívejte se na čtyři góly, kterými Jágr poslal Rytíře do extraligy
Euforie přímo z kabiny! Podívejte se, jak Kladno slavilo a Jágr zpíval Euforie přímo z kabiny! Podívejte se, jak Kladno slavilo a Jágr zpíval

Fotbalisté Arsenalu porazili v 18. kole anglické ligy na vlastním hřišti Burnley 3:1. Dvě branky dal Pierre-Emerick Aubameyang a vrátil se do čela tabulky střelců. Brankář Petr Čech plnil v londýnském celku jen roli náhradníka Bernda Lena, útočník Burnley Matěj Vydra se dostal na hřiště v 77. minutě.

Arsenal otevřel skóre ve 14. minutě svou typickou kombinační akcí. Özil chytrou přihrávkou našel za obranou Kolašinace, který sklepnutím pod sebe připravil snadnou pozici pro Aubameyanga. "Kanonýři" vůbec poprvé v ligové sezoně vyhráli první poločas.

Gabonský kanonýr přidal druhý zásah krátce po změně stran, kdy stál na konci rychlého protiútoku a napálil míč z úhlu nekompromisně pod břevno. Aubameyang se dvanáctým ligovým gólem posunul v pořadí kanonýrů před Mohameda Salaha z Liverpoolu.

Hosté snížili zásluhou Barnese, který se nejlépe zorientoval v závaru před Lenovou bránou. V nastaveném čase ale pojistil výhru Arsenalu střídající Iwobi.

Liverpool stráví Štědrý den v čele

Liverpool vyhrál posedmé za sebou a po triumfu 2:0 na hřišti Wolverhamptonu vede tabulku před obhájci titulu z Manchesteru City o čtyři body. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa zůstali v soutěži neporažení, patnáctou výhru z 18 zápasů jim zajistili Mohamed Salah a Virgil van Dijk.

Wolverhampton vyhrál tři předchozí zápasy a i do duelu s liverpoolskými favority vstoupil velmi sebevědomě. Jenže Traoré ani Neves na počátku zápasu neuspěli, zatímco na druhé straně se střelou zblízka prosadil Salah a 11. gólem v sezoně si pojistil první místo v tabulce kanonýrů.

Pak už si hosté vypracovali očekávanou převahu a v 68. minutě zvýšili náskok. Na Salahův centr na malé vápno si naběhl stoper Van Dijk a vstřelil první ligovou branku v liverpoolském dresu.

Liverpool tak stráví Štědrý den na špici tabulky, přičemž v minulých čtyřech letech vynesla vánoční první příčka svým držitelům na konci sezony také mistrovský titul. Právě Liverpoolu se to v sezoně 2013/14 naposledy nepodařilo, poslední titul vybojoval v roce 1990.

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

Arsenal - Burnley 3:1
Branky: 14. a 48. Aubameyang, 90.+1 Iwobi - 63. Barnes

16:00 Bournemouth - Brighton, Chelsea - Leicester, Huddersfield - Southampton, Manchester City - Crystal Palace, Newcastle - Fulham, West Ham United - Watford

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY