23. února 2019 • 20:20

Tottenham padl, Dúbravka vychytal nulu. Kouč Crystal Palace má rekord

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Ani uzdravený kanonýr Harry Kane svým gólem nepomohl v anglické lize Tottenhamu k bodům na hřišti Burnley. Domácí zvítězili 2:1, neprohráli už osm utkání a ze dna tabulky se vyšplhali do jejího středu. Útočník Burnley Matěj Vydra strávil celé utkání na lavičce. Gerard Deulofeu rozhodl hattrickem o vítězství fotbalistů Watfordu v Cardiffu 5:1. Ze tří bodů se radují také West Ham, Newcastle a Crystal Palace, jehož kouč Roy Hodgson se stal nejstarším trenérem, který kdy vedl tým v nejvyšší anglické soutěži.

Vy vyrovnaném zápase otevřel skóre v 57. minutě hlavou po rohovém kopu domácí Wood. Novozélandský útočník má velkou zásluhu na neporazitelnosti svého týmu - během série bez prohry nastřílel šest branek. V 65. minutě ale Rose pohotovým autovým vhazováním vybídl k úniku Kanea a reprezentační kapitán, vracející se na trávník po šesti týdnech absence se zraněným kotníkem, poslal míč špičkou kopačky k tyči Heatonovy brány.

Tottenham ale nakonec odjel z Turf Moor po třech ligových výhrách s prázdnou, v 84. minutě rozhodl po přihrávce střídajícího Gudmundssona útočník Barnes. V případě nedělní výhry Liverpoolu budou třetí "Kohouti“ na první místo ztrácet už osm bodů.

Newcastle porazil v záchranářském souboji Huddersfield 2:0. Utkání ovlivnilo vyloučení hostujícího Smithe, který za ostrý skluz viděl červenou kartu už ve 20. minutě. "Straky" dlouhou přesilovku zužitkovaly po změně stran, trefili se Rondón a Pérez. Newcastle se třetí domácí výhrou v řadě vzdálil od sestupových příček na rozdíl čtyř bodů. Huddersfield zůstává poslední.

Hogdson přepsal rekord, Dúbravka vychytal výhru

Trenér Crystalu Palace Roy Hodgson oslavil výhru v zápase, v němž ve věku 71 let a 198 dní překonal dosavadní rekord Bobbyho Robsona. Jeho svěřenci vyhráli v Leicesteru 4:1.

Crystal Palace vedlo od 40. minuty, kdy si svůj první gól v novém působišti připsal pohotovou tečí útočník Batshuayi. V 64. minutě vyrovnal Evans, ale o šest minut později rozhodl ve prospěch hostujícího týmu u zadní tyče osamocený Zaha. V závěru navíc přidali další góly z penalty Milivojevič a znovu Zaha. Londýnský celek se tak dostal na 12. místo těsně za svého dnešního soupeře. Leicester naopak získal za posledních šest zápasů pouze bod.

Bournemouth má bod, Deulofeu zničil Cardiff

Bournemouth remizoval 1:1 s Wolverhamptonem, v utkání byly nařízeny tři penalty. Ve 14. minutě se z pokutového kopu prosadil King a dal gól ve třetím domácím zápase za sebou, což se mu v Premier League povedlo jako druhému hráči Bournemouthu v historii.

Sedm minut před koncem srovnal z penalty Jiménez, ale o chvíli později mohl stejným způsobem vystřelit svému týmu tři body znovu King. Norský kanonýr ale tentokrát branku vůbec netrefil. Oba týmy zůstávají po remíze ve středu tabulky.

Deulofeu sám vypracoval hostům tříbrankový náskok a domácí tým zlomil hlavně dvěma slepenými góly z brejků na 3:0 těsně po uplynutí hodiny hry. Nejenže zdvojnásobil svůj dosavadní gólový příspěvek v sezoně, ale ještě stihl připravit první gól Deeneymu, který se pak v nastavení sedmou trefou v sezoně dostal do čela týmové tabulky střelců.

Watford se v tabulce posunul na sedmé místo, Cardiff má stále jen bod náskok na sestupové pozice.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.