Lukaku trefil výhru United, slaví i City. Tottenham remizoval s Arsenalem

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Derby mezi Tottenhamem a Arsenalem v 29. kole anglické fotbalové ligy skončilo nerozhodně 1:1. Útočník hostů Aubameyang nedal v nastavení penaltu. Tottenham udržel na třetí příčce čtyřbodový náskok na svého rivala, Arsenal navíc přišel po výhře Manchesteru United 3:2 nad Southamptonem o čtvrté místo. Obhájce titulu Manchester City porazil Bournemouth 1:0 a v neúplné tabulce anglické ligy je první.

Arsenal poslal do vedení v 16. minutě ve svém posledním severolondýnském derby před letním přesunem do Juventusu záložník Ramsey. Velšský reprezentant běžel po Sánchezově chybě od půlky hřiště sám na Llorise a po kličce zakončil do odkryté branky.

"Kohouti" drželi do konce úvodního dějství svého soupeře pod tlakem a vyrovnat mohli v 44. minutě. Brankář Leno, který dostal opět přednost před Petrem Čechem , ale vychytal nejprve z bezprostřední blízkosti Eriksena a následně fantastickým reflexem vyrazil na roh i Sissokovu dorážku.

Obrana "Kanonýrů" přesto první venkovní čisté konto v sezoně neuhájila. V 73. minutě přistrčil Mustafi v pokutovém území Kanea a sám faulovaný útočník nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Kapitán Tottenhamu se stal s devíti góly historicky nejlepším střelcem severolondýnského derby v rámci Premier League.

V nastavení kopali penaltu také hosté, po kontaktu se Sánchezem upadl ve vápně střídající Aubameyang. Pokutový kop ale nejlepšímu střelci Arsenalu zneškodnil brankář Lloris. V závěru ještě viděl červenou kartu po ostrém skluzu Torreira.

Z posledních 17 utkání mezi těmito dvěma rivaly uspěl jen jednou tým, který hrál venku. Před pěti lety rozhodl gólem o těsné výhře "Kanonýrů" na White Hart Lane český záložník Tomáš Rosický .

Hráči Arsenalu mohli být po remíze v derby zklamaní

Manchester City se na hřišti Bournemouthu prosadil pouze v 55. minutě, kdy Mahriz propálil po Silvově přihrávce brankáře Boruce. Španělský špílmachr si připsal 80. asistenci v Premier League, čímž na osmém místě historických tabulek dostihl Davida Beckhama .

Další šance Citizens zneškodnil výborný Boruc, při Agüerově lobu pomohlo polskému brankáři břevno. Obhájce titulu se posunul na první místo o dva body před Liverpool, ten má ale nedělní derby s Evertonem k dobru.

Manchester United prohrával od 26. minuty po gólu Valeryho, po změně stran ale skóre otočili slepenými trefami Pereira a Lukaku .

Čtvrt hodiny před koncem si pátou brankou v sezoně vytvořil osobní střelecký rekord výstavní ránou z přímého kopu Ward-Prowse, "Rudí ďáblové" ale nakonec přece jen získali všechny tři body. V 88. minutě se z hranice vápna podruhé prosadil Lukaku. V závěru ještě neproměnil Pogba penaltu.

Kouč Ole Gunnar Solkskjaer neprohrál ani ve dvanáctém ligovém zápase po nástupu na lavičku United. To se před ním v Premier League povedlo jen Guusu Hiddinkovi a Mauriziu Sarrimu v Chelsea.

Útočník Matěj Vydra zůstal při porážce Burnley 1:3 s Crystal Palace celý zápas na lavičce. Londýnský klub šel do vedení po vlastním gólu Bardsleyho a poprvé v historii skóroval v devíti venkovních zápasech v řadě.

V druhé půli se podruhé za sebou venku trefila zimní posila Batshuayi a třetí gól hostů přidal Zaha. Anglický křídelník má z posledních šesti zápasů bilanci pěti gólů a jedné asistence. Burnley v závěru zkorigovalo výsledek, druhou porážku po sobě ale neodvrátilo.