Chelsea se odvolala proti zákazu přestupů, v kádru má 70 hráčů | iSport.cz
5. března 2019 • 17:14

Chelsea se odvolala proti zákazu přestupů, v kádru má 70 hráčů

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chelsea se odvolala proti ročnímu zákazu přestupů, který londýnský klub dostal od Mezinárodní fotbalové federace FIFA za porušení pravidel o uzavírání smluv s mladými hráči. Verdikt vedle zablokovaných transferů do konce příštího ledna zahrnoval i pokutu 600 tisíc švýcarských franků (asi 13,5 milionu korun).Londýnský klub byl potrestán za to, že podepsal smlouvy s 29 zahraničními fotbalisty, kterým ještě nebylo 18 let. Podle dokumentů získaných platformou Football Leaks prověřovala FIFA během tříletého vyšetřování desítky přestupů Chelsea, mezi nimi například angažování útočníka Burkiny Faso Bertranda Traorého v roce 2013.

Podle únorového verdiktu nemůže Chelsea posilovat před příští sezonou ani za rok v zimě. Nové hráče by mohla přivést až před ročníkem 2020/21, na odchody se trest nevztahuje. FIFA zatím nepotvrdila, zda během přezkoumávání odvolání přestupový zákaz dočasně zmrazí.

Zablokované transfery postihly za podobné prohřešky v minulých letech například Barcelonu, Real a Atlético Madrid. Arbitrážní soud Realu po odvolání trest snížil na jedno přestupové období, Barceloně nevyhověl, ale posunul ho o rok. Katalánci si tak v létě 2014 stihli pořídit několik posil jako například útočníka Luise Suáreze, záložníka Ivana Rakitiče nebo brankáře Marca-Andrého ter Stegena.

Chelsea má momentálně pod smlouvou přes 70 fotbalistů, z toho většinu na hostování po celé Evropě včetně českého stopera Tomáše Kalase, který nyní hraje za druholigový Bristol. Anglický klub ještě před zveřejněním trestu na začátku lednu získal záložníka Christiana Pulisice a nechal ho do konce sezony hostovat v Dortmundu. Amerického hráče by se zákaz přestupů ještě týkat neměl.

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

35. kolo
Články odjinud


Články odjinud