Liverpool ztratil doma po 18 měsících, Souček u kanonády. City vyhrálo 5:0

Autor: ČTK, vmn, ros
1
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté West Hamu s českým záložníkem Tomášem Součkem porazili v anglické lize Norwich 4:0 a odsoudili poslední tým tabulky k sestupu. Jediným střelcem zápasu 35. kola byl Michail Antonio a "Hammers" díky němu zvýšili naděje na záchranu. Již jistý mistr Liverpool neudržel doma vedení a remizoval 1:1 s Burnley, stále však může překonat stobodovou hranici. Manchester City deklasoval s pomocí hattricku Raheema Sterlinga Brighton 5:0.

Třicetiletý anglický záložník Antonio se poprvé trefil už v 11. minutě po rohovém kopu nohou, v nastavení první půle poslal do sítě centr Marka Noblea z přímého kopu pro změnu hlavou. Galapředstavení dokonal po přestávce ze dvou rychlých průniků a stal se prvním čtyřgólovým střelcem West Hamu od roku 1981. Antonio dal ve čtyřech červencových zápasech šest gólů.

West Ham má nyní v neúplné tabulce šestibodový náskok na sestupové pozice a krok s ním udržel i Watford, který po obratu zvítězil nad Newcastlem 2:1. Hosté šli do vedení zásluhou Dwighta Gaylea, domácí ale po přestávce proměnili dvě penalty za fauly. V obou případech uspěl kapitán Troy Deeney střelou doprostřed branky.

Fotbalisté Manchesteru City oslavují branku v utkání s Brightonem

Už jistý vítěz Premier League Liverpool otevřel skóre v 34. minutě, hlavičkou se trefil do brankářova protipohybu Andrew Robertson. Hosté ale dokázali v druhé půli srovnat: po přihrávce přes polovinu hřiště si našel sklepnutý míč Jay Rodriguez a prosadil se poosmé v ročníku. Útočník hostů Matěj Vydra přišel na hřiště krátce před vyrovnávacím gólem.

Druhý tým tabulky Manchester City si veze suverénní výhru z Brightonu, kterému v součtu obou ligových utkání v ročníku nadělil devět branek a neinkasoval. V první půli rozhodli o bodech Sterling s Gabrielem Jesusem. Po přestávce přidal další dvě branky s 17 přesnými zásahy v sezoně nejlepší střelec "Citizens" Sterling, jednou skóroval i Bernardo Silva.

Třetí Chelsea překvapivě neuspěla na hřišti Sheffieldu United, kterému podlehla 0:3. Domácí se v neúplné tabulce posunuli na šesté místo před Wolverhampton zásluhou dvou branek premiérového střelce v sezoně Davida McGoldricka a gólu Olivera McBurnieho.