United ztratili s West Bromem, manko na City narůstá. Arsenal vyhrál

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Manchesteru United remizovali s předposledním West Bromwichem 1:1 a znovu ztratili na městského rivala City v boji o čelo anglické ligy. Z druhého místa jsou pozadu o sedm bodů a „Citizens“ mají zápas k dobru. Arsenal si poradil díky hattricku Pierra-Emericka Aubameyanga 4:2 s nováčkem Leedsem.

West Bromwich se ujal překvapivého vedení už po 83 vteřinách hry, kdy se prosadil ze vzduchu Mbaye Diagne. Krátce před pauzou „nohejbalově“ srovnal nejlepší střelec United Bruno Fernandes, svou čtvrtou asistenci v tomto měsíci si připsal krajní bek Luke Shaw. Fernandes se během 38 ligových zápasů za „Rudé ďábly“ podílel na 38 brankách (22 gólů, 16 asistencí), lepší bilanci má v klubové historie pouze Andy Cole (33 gólů, 13 asistencí).

Další gól už ale favorit nepřidal, a tak United ztratili body počtvrté z posledních pěti ligových zápasů. West Bromwich čeká na výhru šest ligových utkání a na nesestupové pásmo ztrácí 12 bodů.

Fotbalisté West Bromwiche se radují z gólu Mbayeho Diagneho proti United

Aubameyang nastoupil od začátku zápasu po téměř měsíci a svůj návrat do základní sestavy oslavil ve velkém stylu. Gabonský útočník otevřel skóre ve 13. minutě střelou na přední tyč a druhou trefu přidal z pokutového kopu. Hattrick završil po změně stran hlavou, kdy zvýšil už na 4:0, navíc překonal metu 200 branek vstřelených v některých z pěti nejprestižnějších evropských lig.

Leeds dokázal pouze zkorigovat zásluhou Pascala Struijka a Héldera Costy a v tabulce přepustil „Kanonýrům“ desátou pozici. Arsenal v lize naplno uspěl po třech zápasech.

Southampton podlehl doma 1:2 Wolverhamptonu a poprvé v historii prohrál šest ligových utkání v řadě. Obrat dokonal v 66. minutě vítěznou trefou Pedro Neto. „Vlci“ oplatili soupeři čtvrteční vyřazení z Anglického poháru.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.