Zmar Liverpoolu! Šampion prohrál počtvrté za sebou, Chelsea brala bod

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Krize se prohlubuje. Fotbalisté Liverpoolu ve 25. kole anglické ligy podlehli městskému rivalovi Evertonu 0:2 a nebodovali už počtvrté za sebou. Úřadující mistři jsou až na šestém místě neúplné tabulky, navíc s „Karamelkami“ na stadionu Anfield padli poprvé od roku 1999. A to není vše. Kloppův tým doma prohrál poslední čtyři ligové zápasy, což se mu nestalo 98 let. Ztráta na vedoucí Manchester City narostla tak na 16 bodů.

Evertonu dokonale vyšel začátek. James Rodríguez už ve 3. minutě přihrávkou za obranu vyslal do šance Richarlisona a ten překonal spoluhráče z brazilské reprezentace brankáře Alissona.

Jeho protějšek Jordan Pickford poté předvedl několik výborných zákroků, když vychytal Jordana Hendersona, Sadia Maného nebo Muhammada Salaha. Pojistku hostů přidal v 83. minutě náhradník Gylfi Sigurdsson proměněnou penaltou.

„Hodně těžko se to kouše. Dostali jsme rychlý gól, který byl úplně zbytečný. Musíme lépe bránit. V prvním poločase potrestali jednu naši chybu. Vytvořili jsme si šance, víc ve druhé půli, ale neproměnili je. Když zlepšíme koncovku, budeme vyhrávat,“ řekl trenér „reds“ Jürgen Klopp pro BBC Sport.

Sedmý Everton zdolal Liverpool poprvé od roku 2010 a po 23 soutěžních duelech. „Bylo těžké sem všechny celé roky jezdit, zklamat sebe a především modrou stranu města. Je vám líto fanoušků, že musí po porážkách poslouchat dokola ta samá klišé,“ citovala agentura AP kapitána Evertonu Séamuse Colemana.

„Děkuji kouči (Carlu Ancelottimu) za zvolenou taktiku, hráči odvedli neskutečnou práci proti úřadujícím šampionům. Jsme nadšení. Tohle vítězství je pro všechny fanoušky Evertonu, kteří v posledních letech trpěli,“ dodal irský krajní obránce.

Chelsea remizovala v Southamptonu 1:1. Čtvrtý tým tabulky sice udržel neporazitelnost pod trenérem Thomasem Tuchelem, ale zaváhal po sérii pěti soutěžních výher.

Southampton poslal do vedení po půl hodině hry z ojedinělé akce Takumi Minamino. Chelsea vyšel vstup do druhého poločasu a v 54. minutě vyrovnal Mason Mount z pokutového kopu. Hosté víc drželi míč, ale velké šance si nevytvořili. V 71. minutě londýnské mužstvo zachránilo břevno po hlavičce Jannika Vestergaarda. „Saints“ bodovali po šesti ligových porážkách a jsou třináctí.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

Southampton - Chelsea 1:1
Branky: 33. Minamino - 54. Mount z pen.,

Burnley - West Bromwich 0:0,

Liverpool - Everton 0:2
Branky: 3. Richarlison, 83. Sigurdsson z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.