Newcastle - West Ham 3:2. Napínavá přestřelka, na Součka byla penalta

Autor: iSport.cz, ČTK, jon
6
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté West Hamu prohráli ve 32. kole anglické ligy v Newcastlu 2:3 a zůstali čtvrtí. Přestože "Kladiváři" hráli od 36. minuty bez vyloučeného Craiga Dawsona a po první půli prohrávali o dvě branky, po změně stran vyrovnali. Brzy poté však Joseph Willock zařídil domácím výhru. V dresu poraženého mužstva odehráli celý zápas čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček.

V 36. minutě obdržel West Ham dvojitou ránu. Rozhodčí po Dawsonově faulu ponechal Newcastlu výhodu a vracející se obránce Diop si po nedorozumění s brankářem Fabiaňským vstřelil vlastní gól. Dawson navíc za zákrok uviděl druhou žlutou kartu.

O pět minuty později "Straky" zvýšily. Fabiaňskému po rohovém kopu vypadl míč z rukou a pohotový Joelinton se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

V 73. minutě snížil hlavou Diop a o sedm minut později vyrovnal z penalty Lingard. Anglický reprezentant, který ve West Hamu hostuje z Manchesteru United, devátým gólem v ligové sezoně dorovnal v čele nejlepších střelců týmu Součka. Jenže za dvě minuty vrátil domácícm vedení Willock.

Londýnský celek prohrál po třech kolech, ale nadále drží poslední příčku zajišťující start v Lize mistrů. Na pátou Chelsea má náskok bodu a na šestý Liverpool o dva víc, oba soupeři však sehráli o duel méně. Naopak Newcastle neprohrál v lize potřetí za sebou a posunem na 15. místo se výrazně přiblížil záchraně.

Domácí: 36. Diop (vl.), 41. Joelinton, 83. Willock

Hosté: 73. Diop, 80. Lingard

Domácí: Dúbravka – Jacob Murphy, F. Fernández, Clark, P. Dummett, Ritchie – Almirón, Shelvey (C), S. Longstaff (80. Willock) – Joelinton (90+8. Carroll), Saint-Maximin (64. C. Wilson).

Hosté: Fabiański – Diop, C. Dawson, Ogbonna – Coufal, Noble (C) (75. Benrahma), Fornals, Souček, Johnson (90+5. Fredericks) – Bowen, Lingard (87. Lanzini).

Domácí: Carroll, Gayle, Gillespie, Hendrick, Krafth, Lewis, Manquillo, Willock, Wilson

Hosté: Alves, Balbuena, Benrahma, Coventry, Fredericks, Lanzini, Martin, Trott, Jarmolenko

6

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.