Chelsea porazila Leicester a má blízko k Lize mistrů! City prohrálo

Autor: ČTK, mas
1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Chelsea porazili v 37. kole Premier League Leicester 2:1 a vystřídali ho na třetím místě neúplné tabulky. Zároveň oplatili „Liškám“ sobotní porážku 0:1 z finále Anglického poháru. Drží navíc ve svých rukou příčky zajišťující účast v Lize mistrů.

O výhře Chelsea rozhodli ve druhém poločase Antonio Rüdiger a z penalty Jorginho. Za hosty už jen snížil Kelechi Iheanacho. Leicester může po druhé prohře z posledních tří ligových zápasů přijít o čtvrté místo už ve středu, kdy bude svůj zápas dohrávat Liverpool. Ten na něj před duelem v Burnley ztrácí tři body.

Po výhře Chelsea má jistý titul vicemistra Manchester United, který remizoval se sestupujícím Fulhamem 1:1. Ztratil také už jistý mistr Manchester City, jenž bez vyloučeného obránce Cancela přišel o dvoubrankový náskok v Brightonu a prohrál 2:3. Na osmé místo se posunul Leeds po výhře 2:0 na hřišti Southamptonu.

„Blues“ v přímé bitvě o třetí příčku s Leicesterem vstoupili do utkání skvěle. Po rozvolnění koronavirových opatření osm tisíc fanoušků na tribunách rozjásal už po 22 minutách hry Werner, nicméně jeho branka neplatila pro ofsajd. Německý útočník se pak prosadil před přestávkou ještě jednou po rohovém kopu, ale i tentokrát jeho trefa nebyla uznána pro hru rukou.

Domácí se tak dočkali krátce po přestávce, kdy si na další roh naskočil obránce Rüdiger a nedal brankáři Schmeichelovi šanci. Proti Leicesteru se trefil už potřetí v kariéře. Svěřenci Thomase Tuchela dál nepolevovali a po hodině hry se dočkali podruhé. Po faulu Fofany na Wernera nařídil rozhodčí Dean pokutový kop a z něj zvýšil Jorginho. Byl to jeho 11. gól z penalty z celkových 13, které v Premier League dal.

Hromadnou potyčku v závěru utkání vyřešil rozhodčí jen dvěma žlutými kartami

Chelsea si závěr trochu zkomplikovala, když po chybě v obraně snížil čtvrt hodiny před koncem Iheanacho. V závěru však už Ayoze Perez při velké šanci přestřelil a na čtvrté ligové výhře „Blues z posledních pěti zápasů už nic nezměnila ani závěrečná hromadná šarvátka.

Manchester United naopak ztratil i ve třetím ligovém utkání za sebou. “Rudí ďáblové„ šli před zhruba 10 tisíci fanoušky do vedení už po čtvrt hodině hry zásluhou Cavaniho. Uruguayský útočník využil dlouhého odkopu brankáře De Gey, lehké teče Fernandese a pohotovým lobem překonal brankáře Aréolu. Vstřelil 10. gól v sezoně a stal se teprve třetím hráčem starším 33 let po Teddym Sheringhamovi a Zlatanu Ibrahimovicovi, který tohoto milníku dresu United v Premier League dosáhl.

Ve druhé části však další šance nevyužili Fernandes s Greenwoodem a v 76. minutě proto udeřil na opačné straně Bryan, který zužitkoval centr Reida.

Dobrý začátek na hřišti Brightonu měl i Manchester City, jenž se dostal do vedení ve druhé minutě zásluhou Gündogana. O chvíli později sice dostal Cancelo červenou kartu po faulu na unikajícího Welbecka, ale “Citizens„ dál drželi vývoj ve svých rukou. Na začátku druhé půle jim zajistil dvoubrankové vedení Foden. Jenže v 50. minutě snížil nejprve Trossard a v rozmezí 72. a 76. minuty domácí zásluhou Webstera a Burna otočili. Již jistý anglický mistr si tak připsal šestou porážku v sezoně a druhou z posledních tří zápasů. Brighton je patnáctý.