Arsenal schytal 0:5 a je poslední. Liverpool remizoval s Chelsea

1
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Fotbalisté mistrovského Manchesteru City ve třetím kole anglické ligy doma deklasovali Arsenal 5:0. Tápající londýnský tým je poslední v tabulce bez bodu i vstřelené branky. Úvodní tři zápasy ligové sezony "Kanonýři" prohráli poprvé od sezony 1954/55. West Ham s českými reprezentanty Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem remizoval s londýnským rivalem Crystal Palace 2:2 a poprvé v ročníku ztratil body, přesto zůstal v čele neúplné tabulky. O skóre jsou pozadu Liverpool a Chelsea po remíze 1:1 ve vzájemném zápasu.

Favorizovaní City si už v úvodních 12 minutách vypracovali dvoubrankové vedení po trefách Gündogana a Torrese. Trápení Arsenalu ve 35. minutě ještě prohloubil Xhaka, který byl vyloučen za skluz na Cancela. Krátce před pauzou zvýšil Jesus po akci rekordní letní posily Grealishe. Domácím na tři góly stačily tři střely na branku.

Obhájci titulu dominovali i po změně stran. V 53. minutě se prosadil Rodri a v 84. minutě uzavřel skóre druhým zásahem Torres. Odevzdané hosty ještě několikrát podržel brankář Leno. Manchesterské mužstvo v Premier League podruhé za sebou zvítězilo 5:0 a proti Arsenalu protáhlo sérii bez ligové porážky na 12 utkání.

West Ham si v prvním poločase vytvořil velký tlak a ve 39. minutě otevřel skóre Fornals. V 58. minutě odpověděl Gallagher, ale Antonio, který připravil první gól, za deset minut vrátil domácím vedení. Hráči Crystal Palace chvíli nato zásluhou Gallaghera i podruhé ztrátu dotáhli. Na premiérovou výhru v sezoně pod trenérem Vieirou však dál čekají.

Chelsea na stadionu Anfield poslal do vedení ve 22. minutě Havertz. V závěru první půle hostující James po závaru v šestnáctce podle rozhodčího Taylora a VAR zahrál rukou, dostal červenou kartu a nařízenou penaltu proměnil Salah. Egyptský útočník zaznamenal 99. branku v Premier League. Liverpool měl ve druhém poločase místy až drtivý tlak, ale výtečného brankáře Mendyho už podruhé nepřekonal. Oba týmy poprvé v sezoně ztratily body a inkasovaly.

Everton s novým koučem Benítezem zvítězil v Brightonu 2:0, udržel neporazitelnost a se sedmi body je po dnešním programu mezi čtyřkou nejlepších týmů tabulky. Nováček Norwich doma podlehl 1:2 Leicesteru a je bez bodu předposlední.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Manchester City - Arsenal 5:0
Branky: 12. a 84. Torres, 7. Gündogan, 43. Jesus, 53. Rodri

Aston Villa - Brentford 1:1
Branky: 13. Buendía - 7. Toney

Brighton - Everton 0:2
Branky: 41. Gray, 58. Calvert-Lewin z pen.

Newcastle - Southampton 2:2
Branky: 55. Wilson, 90. Saint-Maximin - 74. Elyounoussi, 90.+6 Ward-Prowse z pen.

Norwich - Leicester 1:2
Branky: 44. Pukki z pen. - 8. Vardy, 76. Albrighton

West Ham United - Crystal Palace 2:2
Branky: 39. Fornals, 68. Antonio - 58. a 70. Gallagher

Liverpool - Chelsea 1:1
Branky: 45.+5 Salah z pen. - 22. Havertz