Výbuch United! Prohráli 0:4 s Brentfordem. Citizens doma řádili

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Manchester United má problém, v Premier League prožil další nečekanou porážku. Na hřišti Brentfordu prohrával 0:4 už po prvním poločase, což se mu stalo teprve potřetí v historii. Domácí krutý výsledek udrželi. V předchozím programu zazářil slovenský brankář Marek Rodák, když vychytal na hřišti Wolverhamptonu své první čisté konto v Premier League. Jeho Fulham remizoval proti Wolves 0:0. Fotbalisté Manchesteru City porazili v anglické lize Bournemouth 4:0. Gabriel Jesus řídil dvěma góly a asistencemi výhru Arsenalu 4:2 nad Leicesterem.

Manchester United nezažívá pod novým trenérem Ten Hagem ideální vstup do ligové sezony, po domácí prohře s Brightonem 1:2 podlehl i na hřišti Brentfordu. Třináctý tým minulého ročníku se dostal do vedení v 10. minutě, kdy Dasilva navázal na svůj gól z prvního kola a přízemní ranou překonal chybujícího De Geu. Brankář United neudržel nepříliš umístěnou střelu a o osm minut později navíc chyboval znovu. Od brány rozehrál na obsazeného Eriksena a bývalého hráče Brentfordu o balon ihned připravil Jensen, jenž zvýšil na 2:0.

Od 30. do 35. minuty udeřily „Včely“ ještě dvakrát, nejprve Mee hlavou z rohu a poté Mbeumo z rychlého protiútoku. „Rudí ďáblové“ prohráli sedm ligových venkovních utkání v řadě (se skóre 2:21), což je nejhorší bilance klubu od roku 1936.

Manchester City rozhodl první domácí zápas sezony prakticky již v první půlce. V té se totiž obhájci titulu prosadili hned třikrát. První dvě branky vstřelili záložníci domácích, nejdříve Gündogan a poté šajtlí De Bruyne. Belgický reprezentant poté ke konci první půle našel ve vápně přesnou přihrávkou Fodena, který zvýšil na 3:0.

Skóre uzavřel v 79. minutě hostující obránce Lerma, který si srazil přízemní centr Cancela do vlastní sítě. Manchester City porazil Bournemouth pojedenácté za sebou a v prvních dvou zápasech Premier League ještě neinkasoval.

Fanoušci Arsenalu byli svědky vynikajícího výkonu Gabriela Jesuse, který se v lize poprvé prosadil v novém dresu. Posila z Manchesteru City v prvním poločase vstřelila dvě branky, po přestávce Brazilec na dva góly přihrál. Při první brance Jesus pod tlakem zachoval klid a přeloboval brankáře střelou na zadní tyč. Druhý gól pak vstřelil hlavou po rohu.

V 55. minutě Leicester snížil, když se obránce „Gunners“ Saliba snažil zabránit šanci hostů hlavičkou na svého brankáře, jehož ale nechtěně překonal. Xhaka o dvě minuty později vrátil Arsenalu dvougólové vedení a stejná situace se opakovala později, kdy nejprve Maddison opět snížil na rozdíl jediné branky, vzápětí ale kontroval Martinelli, jenž přesnou ranou stanovil závěrečné skóre 4:2.

Druhému vítězství na úvod soutěže byl blízko i Leeds, na půdě Southamptonu ale neudržel dvoubrankové vedení. O obě trefy hostů se postaral španělský útočník Rodrigo, jenž je se třemi zásahy v čele ligové tabulky střelců. „Saints“ se dokázali vrátit do utkání a po gólech Ariba a Walkera-Peterse získali první bod.

Aston Villa porazila doma Everton 2:1. Skóre otevřel v prvním poločase Danny Ings, v 86. minutě zvýšil střídající záložník Emiliano Buendía. Evertonu se sice hned vzápětí podařilo snížit, poté co si obránce Lucas Digne vstřelil vlastní gól, více se ale v zápase nestalo.

Z trenérského souboje dvou legendárních anglických záložníků Franka Lamparda a Stevena Gerrarda vyšel lépe druhý jmenovaný, jehož Aston Villa částečně napravila nepovedený vstup do sezony v podobě prohry s nováčkem z Bournemouthu. Everton po domácí porážce s Chelsea ztratil všechny body i v Birminghamu a pokračuje v nepřesvědčivých výsledcích z minulé sezony.

Výsledky 2. kola anglické fotbalové ligy

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Aston Villa - Everton 2:1 (31. Ings, 86. Buendía - 87. vlastní Digne), Arsenal - Leicester 4:2 (23. a 35. Jesus, 55. Xhaka, 76. Martinelli - 53. vlastní Saliba, 74. Maddison), Brighton - Newcastle 0:0, Manchester City - Bournemouth 4:0 (19. Gündogan, 31. De Bruyne, 37. Foden, 79. vlastní Lerma), Southampton - Leeds 2:2 (72. Aribo, 81. Walker-Peters - 46. a 60. Rodrigo), Wolverhampton - Fulham 0:0, Brentford - Manchester United 4:0 (10. Dasilva, 18. Jensen, 30. Mee, 35. Mbeumo).

Domácí: 10. Dasilva, 18. Jensen, 30. Mee, 34. Mbeumo

Hosté:

Domácí: Raya – Hickey (80. Sörensen), Jansson (C), Mee, Henry – Roerslev, Nörgaard (80. Onyeka), Jensen (74. Baptiste) – Mbeumo (73. Wissa), Toney, Dasilva (62. Janelt).

Hosté: de Gea – Dalot, Maguire (C), L. Martínez (46. Varane), Shaw (46. Malacia) – Eriksen (87. van de Beek), Fred (46. McTominay), Fernandes – Sancho (60. Elanga), Ronaldo, Rashford.

Domácí: Baptiste, Sörensen, Damsgaard, Ghoddos, Janelt, Lewis-Potter, Strakoša, Onyeka, Wissa

Hosté: Elanga, Garnacho, Garner, Heaton, Malacia, McTominay, Wan-Bissaka, van de Beek, Varane

Hosté: Maguire, McTominay, Rashford, Fernandes