Newcastle - West Ham 1:1, Češi u cenné remízy. Prohry Arsenalu a Liverpoolu

1
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Fotbalisté West Hamu uhráli ve 22. kole Premier League na půdě Newcastlu cenný bod za remízu 1:1. Tomáš Souček do zápasu naskočil až ve druhém poločase, Vladimír Coufal byl vystřídán v úplném závěru. První Arsenal přišel o dlouhou sérii neporazitelnosti a padl 0:1 na půdě Evertonu. Dál pokračuje trápení Liverpoolu, který prohrál 0:3 ve Wolverhamptonu a v novém roce stále čeká na první ligové vítězství. Manchester United uhájil těsnou výhru 2:1 nad Crystal Palace, i když dohrával v oslabení po červené pro Casemira.

Domácí: 3. C. Wilson

Hosté: 32. Paquetá

Domácí: Pope – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Saint-Maximin (69. A. Gordon), Willock (81. Anderson) – Almirón (81. Murphy), C. Wilson, Joelinton.

Hosté: Fabiański – Kehrer (46. Be. Johnson), Ogbonna, Akird – Coufal (90+2. Downes), Paquetá (74. Souček), Rice (C), Emerson – Bowen, Benrahma (74. Fornals) – Antonio (81. Ings).

Domácí: Dúbravka, Dummett, Lascelles, Lewis, Ritchie, Murphy, Anderson, Gordon, Fraser

Hosté: Hegyi, Anang, Cresswell, Johnson, Fornals, Lanzini, Downes, Souček, Ings

Domácí: Willock, Joelinton

Hosté: Akird

P. Bankes – E. Smart, N. Greenhalgh

St James' Park, Newcastle upon Tyne

52 256 diváků

Český reprezentační obránce Coufal byl v základní sestavě West Hamu a ze hřiště odešel až v nastavení druhého poločasu. Záložník Souček se na hřiště dostal až v 74. minutě.

„Kladiváři“ se ujali vedení ve třetí minutě, ale po půlhodině hry srovnal Paquetá. West Ham tak venku nevyhrál už devět kol a v tabulce je na 16. místě s odstupem jediného bodu od pásma sestupu.

Newcastle v lize neprohrál už 16 zápasů za sebou, ale v posledních pěti kolech hrál čtyřikrát nerozhodně. „Straky“ na čtvrtém místě ztrácejí pět bodů na druhý Manchester City, od nepohárových příček mají odstup šesti bodů.

Na lavičce Evertonu prožil vydařenou premiéru trenér Sean Dyche, který se týmu ujal v pondělí jako nástupce odvolaného Franka Lamparda. O první výhře domácích od října rozhodl brankou v 60. minutě po rohu obránce Tarkowski.

SESTŘIH: Everton - Arsenal 1:0. Sestupem ohrožení domácí překvapili lídra tabulky

Arsenal prohrál po třinácti zápasech a teprve podruhé v probíhající sezoně Premier League. Jeho jediným dosavadním přemožitelem byl Manchester United, kterému výběr trenéra Artety 4. září podlehl 1:3.

Londýnský celek vede tabulku o pět bodů před Manchesterem City, pokud ale obhájci titulu v neděli porazí pátý Tottenham, sníží ztrátu na dva body. Arsenal však bude mít jeden zápas k dobru. Everton, proti jehož vedení před zápasem protestovali fanoušci, je na 17. místě.

Liverpool prohrával od páté minuty po vlastní brance Matipa. Ve 13. minutě už to bylo o dva góly, když se při premiéře v dresu Wolverhamptonu trefil Dawson. Výsledek zpečetil dvacet minut před koncem Neves.

Liverpool ve třech z posledních čtyř zápasů v Premier League dostal tři branky a v tabulce je až desátý. Wolverhamptonu patří 15. příčka s odstupem dvou bodů od sesupového pásma.

Brentford porazil 3:0 poslední Southampton, sérii bez porážky natáhl na osm kol a od pohárových příček ho dělí tři body. Po pěti kolech, v nichž získal jen bod, uspěl mistr z roku 2016 Leicester, který si poradil 4:2 s Astno Villou.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Everton - Arsenal 1:0
Branka: 60. Tarkowski,

Aston Villa - Leicester 2:4
Branky: 9. Watkins, 32. vlastní Souttar - 12. Maddison, 41. Iheanacho, 45.+2 Tete, 79. Praet,

Brentford - Southampton 3:0
Branky: 41. Mee, 44. Mbeumo, 80. Jensen,

Brighton - Bournemouth 1:0
Branka: 87. Mitoma,

Manchester United - Crystal Palace 2:1
Branky: 6. Fernandes z pen., 62. Rashford - 76. Schlupp,

Wolverhampton - Liverpool 3:0
Branky: 5. vlastní Matip, 12. Dawson, 71. Neves,