SESTŘIH: City - Liverpool 4:1, výhra bez Haalanda. Uspěl také Arsenal

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Arsenalu porazili v 29. kole anglické ligy Leeds 4:1 a tabulku stále vedou o osm bodů před Manchesterem City, který má zápas k dobru. Obhájce titulu i bez zraněného kanonýra a suverénně nejlepšího střelce soutěže Erlinga Haalanda porazil v šlágru Liverpool po obratu rovněž 4:1. Chelsea doma podlehla Aston Ville 0:2 a je až jedenáctá.

Arsenal poslal do vedení v 35. minutě z penalty Jesus. Krátce po začátku druhé půle se prosadil White a následně znovu Jesus. Za hosty snížil Kristensen, poslední slovo ale měl Xhaka. „Kanonýři“ zvítězili v šestém kole po sobě, Leeds dělí bod od první sestupové příčky.

„Citizens“ proti Liverpoolu od 17. minuty prohrávali po trefě Salaha, který dal dvanáctý gól v sezoně, ale už o deset minut později vyrovnal argentinský mistr světa Álvarez. Po 52 sekundách druhého poločasu dokonal obrat De Bruyne, na nějž navázali Gündogan a Grealish.

Manchester City od listopadu 2015 neprohrál s Liverpoolem doma v Premier League posedmé v řadě. Trenér Guardiola si na lavičce City připsal 100. domácí ligové vítězství, na což potřeboval pouze 128 utkání, nejméně v historii Premier League. Jeho svěřenci vyhráli sedmý soutěžní zápas po sobě. „Reds“ v lize prohráli podruhé za sebou a klesli na osmé místo s pětibodovou ztrátou na účast alespoň v Evropské lize.

První gól Aston Villy proti Chelsea obstaral Watkins, po přestávce stanovil konečné skóre McGinn. Birminghamský tým vyhrál v lize na Stamford Bridge po sedmi utkáních poprvé od prosince 2011 a posunul se před svého dnešního soupeře na devátou příčku. „Blues“ doma nezvítězili ve čtyřech z posledních pěti ligových duelů.

Crystal Palace v obnovené premiéře pod trenérem Hodgsonem, jenž během reprezentační pauzy nahradil odvolaného Vieiru, zvítězil po obratu nad Leicesterem 2:1. Vítězný gól zaznamenal v páté minutě nastavení střídající Mateta. Londýnský celek vyhrál v lize po 12 utkáních. Leicesteru stále patří první sestupová pozice.

O bod před Liverpool se posunuly Brighton a Brentford po vzájemné remíze 3:3. O dělbě bodů rozhodl gólem z penalty v 90. minutě domácí Mac Allister.

SESTŘIH: Arsenal – Leeds 4:1. Další důležitý krok za titulem, dvakrát se trefil Jesus

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Manchester City - Liverpool 4:1
Branky: 28. Álvarez, 47. De Bruyne, 53. Gündogan, 74. Grealish - 17. Salah,

Bournemouth - Fulham 2:1
Branky: 50. Tavernier, 79. Solanke - 16. Pereira,

Brighton - Brentford 3:3
Branky: 21. Mitoma, 28. Welbeck, 90. Mac Allister z pen. - 11. Jansson, 22. Toney, 49. Pinnock,

Nottingham - Wolverhampton 1:1
Branky: 38. Johnson - 83. Podence,

Arsenal - Leeds 4:1
Branky: 35. z pen. a 55. Jesus, 47. White, 84. Xhaka - 76. Kristensen,

Crystal Palace - Leicester 2:1
Branky: 59. vlastní Iversen, 90.+5 Mateta - 56. Pereira,

Chelsea - Aston Villa 0:2
Branky: 18. Watkins, 56. McGinn.