28. února 2016 • 23:07

Lyon to dokázal! Jako první porazil v Ligue 1 hvězdné PSG

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Rekordní tažení fotbalistů Paris St. Germain francouzskou ligou skončilo. Po 36 zápasech bez porážky obhájci titulu v 28. kole podlehli v Lyonu 1:2. Pařížskému celku se na hřišti Olympique příliš nedaří, v Ligue 1 tam triumfoval naposledy v květnu 2013.

Ve 13. minutě poslal domácí po Lacazettově asistenci do vedení teprve devatenáctiletý útočník Cornet, který si připsal třetí trefu v sezoně. Ještě do přestávky Lyon zvýšil náskok, Darder si efektně obhodil kapitána hostů Silvu a z hranice malého vápna překonal gólmana Trappa. PSG prohrával 0:2 v ligovém zápase poprvé od prosince 2013.

Po přestávce dal hostům naději Lucas Moura, další branku už ale Paris St. Germain nepřidal. Z hlediska postavení v tabulce nemusí prohra úřadujícího mistra mrzet, neboť má na druhé Monako náskok 23 bodů. Lyon se posunul na třetí místo o skóre před Caen.

Lyon - Paris St. Germain 2:1
Branky: 13. Cornet, 45.+1 Darder - 51. Lucas