Koubek chytil penaltu, ale prohře Rennes s Marseille nezabránil

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Brankář Tomáš Koubek z Rennes sice v dnešním utkání francouzské ligy s Marseille chytil penaltu, hostující fotbalisté Olympique však i přesto vyhráli 3:0. Českého reprezentanta poté postupně překonali Valére Germain, Morgan Sanson a Florian Thauvin.

Penalta proti Rennes byla nařízena po faulu ve vápně ve 27. minutě, ale Koubek střelu Thauvina vystihl a skokem k tyči ji vyrazil. Bezbrankový stav ale vydržel jen osm minut, kdy českého gólmana prostřelil Germain, a před přestávkou se tvrdou ranou prosadil Sanson. Třetí gól přidal osm minut před koncem Thauvin, který Koubka nachytal hlavičkou z úhlu.