Parádní Koubek! Vychytal nulu nad PSG, Rennes porazila šampiona

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Brankář Tomáš Koubek vychytal v předposledním 37. kole francouzské ligy na hřišti mistrovského Paris St. Germain čisté konto a fotbalisté Rennes zvítězili 2:0. PSG doma podlehlo poprvé po 41 ligových zápasech, naposledy v Parku princů zvítězilo Monako stejným výsledkem v březnu 2016.

Právě Monako porazilo gólem z penalty v nastavení St. Etienne 1:0 a poskočilo na druhé místo o dva body před Lyon, který prohrál 2:3 ve Štrasburku. Olympique přitom ještě v 88. minutě vedl.

Po prvním poločase skončil duel mezi PSG a Rennes bez branek i díky Koubkovi, který se vytáhl proti Nkunkuově střele. V desáté minutě jej také zachránilo břevno při Di Maríově ráně.

Krátce po přestávce šli hosté do vedení, když Bourigeuad proměnil penaltu, a dvacet minut před koncem Rennes definitivně rozhodlo zásluhou Hunoua. V závěru Koubek dvakrát reflexivně zasáhl proti pokusům Pastoreho, podesáté v ligové sezoně udržel nulu a Rennes vyhrálo třetí zápas po sobě. Zůstalo tak na pátém místě zajišťujícím účast v základní skupině Evropské ligy.

Dlouho to vypadalo, že Monako získá z duelu se St. Etienne jen bod a Lyon navýší svůj náskok na druhém místě, poslední minuty předposledního kola Ligue 1 ale situaci výrazně změnily. V první minutě nastavení rozhodl o výhře knížecího klubu z pokutového kopu Fabinho.

Lyon vedl ještě dvě minuty před koncem ve Štrasburku 2:1, pak ale přesně hlavičkoval Da Costa a ve čtvrté minutě nastavení z přímého kopu dokonal obrat Liénard. Lyon prohrál poprvé po 11 zápasech, stejný počet utkání čekal Štrasburk na vítězství a tím dnešním si zajistil udržení v Ligue 1.

Za Bordeaux odehrál 80 minut záložník Jaroslav Plašil a byl u výhry 4:2 nad Toulouse, po které Girondins drží pohárové naděje. Na šesté Nice, které zvítězilo 4:1 nad Caen, ztrácí dva body. Osmé St. Etienne má stejný počet bodů jako Bordeaux.