20. září 2008 • 21:50

Lyon zachránila až penalta

Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Až pokutový kop v nastavení prvního poločasu rozhodl v 6. kole francouzské ligy o výhře vedoucího Lyonu na půdě slabého Le Havru.

Tříbodový zisk udržel Lyon na čele tabulky a dal mu už pětibodový náskok, druhé Marseille má ale zápas k dobru.

Zápas v Le Havru měl být pro Lyon snadnou záležitostí, ale domácí kladli nečekaně tuhý odpor a sedminásobného mistra do většího tlaku nepustili. Zlom tak přišel až na samém konci prvního poločasu.

Útočník Piquionne zatáhl míč a po souboji s obráncem Gilletem se poroučel k zemi. Nařízenou penaltu vzápětí proměnil dvaadvacetiletý Brazilec Ederson, který tak Lyonu odvedl druhou gólovou splátku za svůj letní přestup z Nice. Ederson tehdy stál přes 15 milionů eur (asi 368 milionů korun).

Třetí místo hájí stále Toulouse, které v Sochaux ustálo i nervózní závěr utkání a vlastní gól obránce Cetta, který si po rohu srazil míč do sítě. Český útočník Pavel Fořt se opět nevešel ani na lavičku vítězů a letos stále čeká na první zápas. Podobnou pozici má i další český útočník Marek Heinz v Nantes, který se při výhře 2:0 nad Valenciennes také na hřiště nedostal.

Dnešní program francouzské ligy zkompletuje zápas Nice - Le Mans s výkopem ve 21:00.