18. ledna 2015 • 14:36

Juventus má už pět bodů náskok před AS Řím. Neapol je třetí

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

SOUHRN 19. KOLA ITALSKÉ LIGY | Fotbalisté Neapole zvítězili v utkání 19. kola italské ligy na hřišti Lazia Řím 1:0 a vystřídali soupeře na třetím místě tabulky. Desátým gólem v sezoně rozhodl zápas útočník Higuaín, jenž po Mertensově přihrávce z úhlu překonal gólmana Berishu. Juventus i podruhé v tomto týdnu deklasoval Hellas Verona, po čtvrtečním pohárovém osmifinále (6:1) dnes zvítězil v utkání Serie A 4:0.

Juventus vedl nad Veronou už po sedmi minutách zásluhou Pogby a Téveze 2:0, první jmenovaný se trefil ve třetím soutěžním utkání v řadě. Hosté si následně nedokázali vytvořit výraznější šanci, v druhém poločase naopak další dvě branky přidala "Stará dáma".

Na Pereyru navázal druhou trefou v zápase Tévez, jenž se v tomto ročníku Serie A podílel už na osmnácti gólech svého týmu: třináctkrát sám skóroval a připsal si také pět asistencí.

Turínský celek podesáté v řadě bodoval, Verona v posledních třinácti ligových zápasech pouze dvakrát získala tři body.

Lazio sice bylo po inkasované brance střelecky aktivnější, z celkových 21 pokusů ale přímo ohrozilo neapolského gólmana Cabrala pouze třikrát. Celek z hlavního města poprvé od 29. listopadu, kdy remizoval na hřišti veronského Chieva 0:0, v soutěžním zápase neskóroval a Neapol ukončila jeho sérii šesti ligových zápasů bez prohry.

Před římský klub se dostala také Sampdoria, která vyhrála v Parmě 2:0. Cagliari remizovalo v Udine 2:2, český záložník Josef Hušbauer do hry nezasáhl.

Parma sice v posledních třech domácích soutěžních zápasech neprohrála, na janovskou Sampdorii však nestačila. Bezbrankový stav držela do 53. minuty, poté však Eder poslal přesný pas před bránu Bergessiovi a argentinský útočník se poprvé prosadil v dresu Sampdorie v ligovém duelu. Výhru hostů pojistil v 70. minutě další premiérový střelec této sezony Serie A Soriano.

Cagliari šlo o přestávce do šaten s jednogólovým vedením, o které se postaral Joao, v druhé půli ale dvěma brankami v rozmezí minuty otočili stav Allan a Théréau. Svěřenci trenéra Zoly ale nakonec zachránili alespoň cenný bod, Avelar využil nařízenou penaltu po Heurtauxově ruce ve vápně. Záložník sardinského celku Hušbauer zůstal na lavičce.

O vítězství Bergama na hřišti AC Milán rozhodl po přesném Moralesově pasu argentinský útočník Denis. Milánský celek získal z posledních čtyř zápasů pouhé dva body, Bergamo si připsalo plný počet bodů poprvé po sérii čtyř duelů bez výhry.

Rozhodující branku v utkání mezi Chievem a Fiorentinou vstřelil až ve čtvrté minutě nastavení střídající útočník hostů Babacar, jenž hlavou překonal gólmana Bizzarriho. Fiorentina je po výhře 2:1 na šesté pozici o bod za Laziem.

FC Janov - Sassuolo 3:3
Branky: 53. a 90.+2 z pen. Fetfatzidis, 25. Falque - 19. z pen. a 69. Berardi, 50. Missiroli

Parma - Sampdoria Janov 0:2
Branky: 54. Bergessio, 70. Soriano

Udine - Cagliari 2:2
Branky: 55. Allan, 56. Théréau - 39. Joao, 90.+1 Avelar z pen.

Juventus Turín - Hellas Verona 4:0
Branky: 7. a 74. Tévez, 3. Pogba, 66. Pereyra

1. Juventus 38 28 6 4 70:30 90
2. Neapol 38 24 7 7 74:36 79