Juventus si poradil i se Sassuolem, Lazio si poradilo s Bergamem

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN 29. KOLA | Fotbalisté Juventusu zvítězili v 29. kole italské ligy 1:0 nad Sassuolem, které je v říjnu jako poslední dokázalo porazit. Tabulku vede Juventus o šest bodů před Neapolí. V úvodním sobotním duelu Empoli remizovalo se Sampdorií 1:1, večer pak Inter Milán dvakrát překonal skvěle fungující defenzivu Boloni a vyhrál 2:1.

Zápas prvního se sedmým týmem tabulky rozhodl v 36. minutě gól Paula Dybaly, který skóroval technickou střelou z hranice šestnáctky. Argentinský útočník se v ročníku trefil počtrnácté a v pořadí střelců je před ním pouze krajan Gonzalo Higuaín, autor 26 neapolských branek.

Sassuolo mělo před zápasem na kontě sérii tří výher, ale Buffona nepřekonalo. Turínský klub tak udělal další krok za pátým titulem v řadě.

AS Řím slaví poosmé v řadě

Fotbalisté AS Řím poosmé za sebou v italské lize zvítězili. V 29. kole vyhráli v Udine 2:1 a z třetího místa ztrácejí dva body na druhou Neapol, která má večerní zápas v Palermu k dobru. Na čtvrtou pozici se o skóre před Inter Milán vrátila Fiorentina, která však pouze remizovala s posledním Hellasem Verona 1:1.

Římané měli na hřiště Udine od začátku převahu a po čtvrthodině hry ji zužitkoval sedmým gólem v sezoně Džeko. Krátce po změně stran mohl zvýšit střídající Zapata, jeho pokus ale skončil na tyči.

Do dvoubrankového vedení se tak hosté dostali až v 74. minutě, kdy Florenci přesně zakončil po Pjaničově přihrávce. Bosenský reprezentant je jediným hráčem, který si dokázal v posledních dvou sezonách Serie A připsat deset a více asistencí. V závěru pouze zkorigoval stav Fernandes a Udine je pouze čtyři body nad sestupovou hranicí.

Fiorentina měla duel s Hellasem dobře rozehraný, od 40. minuty vedla zásluhou Zárateho. V druhé půli byli ale aktivnější hosté a dočkali se vyrovnání, když se po Emanuelsonově rohovém kopu hlavou prosadil Pisano. "Viola" potřetí v řadě nezískala tři body.

Záchranářský souboj nováčků Carpi a Frosinone dopadl lépe pro domácí. O jejich výhře 2:1 rozhodl v poslední minutě z penalty De Guzmán, který v Carpi hostuje z Neapole.

Inter Milán - Boloňa 2:1
Branky: 72. Perišič, 76. D´Ambrosio - 90. Brienza.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.