22. ledna 2018 • 23:01

Juventus slaví, vyhrála i Neapol. Inter remizoval s AS, Schick naskočil v závěru

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Neapole zvítězili po gólu Driese Mertense v 21. kole italské ligy v Bergamu 1:0 a v čele tabulky mají náskok jednoho bude před Juventusem, který v pondělní dohrávce zdolal Janov stejným výsledkem. Neapol vyhrála pátý zápas po sobě a potvrdila, že se jí venku daří. Na hřištích soupeřů neprohrála už 24 duelů. Šlágr mezi Interem Milán a AS Řím skončil 1:1, útočník Patrik Schick za hosty nastoupil až v závěru. Lazio Řím porazilo Chievo Verona 5:1 a posunulo se na třetí pozici.

Obhájce titulu na druhém místě tabulky udržel bodovou ztrátu na vedoucí Neapol.

Převahu Juventusu gólově vyjádřil v 16. minutě Douglas Costa střelou zblízka po přihrávce Maria Mandžukiče. Janovský brankář Mattia Perin dostal v Serii A gól po 415 minutách, další velké šance domácích však pochytal.

Hráči "Staré dámy" vyhráli páté ligové utkání za sebou, z toho potřetí výsledkem 1:0. Patnáctému Janovu utnuli sérii bez porážky, která trvala čtyři kola.

V prvním poločase duelu Bergamo - Neapol ani jeden z týmů neohrozil brankáře, až po změně stran jednu z mála šancí zužitkoval Mertens. Belgický reprezentant využil Callejónova povedeného pasu za obranu a v lize se prosadil po 910 minutách. V závěru mohl přidat druhý gól Hamšík, jeho trefa ale nebyla uznána kvůli těsnému ofsajdu.

Schick výhru nezachránil

Inter byl sice proti AS Řím od počátku aktivnější, šance měli Perišič nebo Valero, jako první ale skórovali hosté. Domácí obrana nezachytila Alissonův výkop, k míči se dostal El Shaarawy a překonal vybíhajícího gólmana Handanoviče. Poprvé v sezoně tak Inter po poločase na San Siru prohrával.

Domácí měli v druhém poločase několik šancí na vyrovnání, blízko byl zejména Icardi, proti němuž Alisson dvakrát vytáhl skvělý zákrok. Čtyři minuty před koncem už se Inter dočkal, Brozovičův centr hlavou do branky usměrnil Vecino. Oba týmy tak čekají už několik kol na plný bodový zisk. Inter je na čtvrtém místě, Římané mají o tři body méně a jsou pátí.

Lazio poslal do vedení proti Chievu v 23. minutě po Marušičově přihrávce Alberto, radost ale Římanům vydržela jen dvě minuty, než srovnal Pucciarelli. Krátce poté přízemní střelou k tyči vrátil favoritovi náskok Milinkovič-Savič.

Utkání nabídlo řadu ostrých soubojů, AS Řím si nakonec odvezlo bod

Těsně před přestávkou sice sudí nařídil penaltu ve prospěch Chieva za zákrok na Stepinského, po konzultaci s videorozhodčím ji ale odvolal. Vrásky domácímu trenérovi Simonemu Inzaghimu přidělalo svalové zranění nejlepšího střelce Immobileho, který musel už v 34. minutě opustit hřiště.

Ve druhém poločase definitivně potvrdil vítězství domácích Milinkovič-Savič, jenž povedeným volejem zužitkoval Leivův centr. V závěru na konečných 5:1 upravili stoper Bastos a střídající Nani. Lazio prodloužilo sérii bez porážky na pět utkání. Naopak Chievo čeká na tříbodový zisk už sedm kol.

AC Milán potřetí za sebou bodoval. V Cagliari sice od osmé minuty prohrával po zásahu Barelly, ještě do přestávky ale dvěma trefami odpověděl Kessié. Tradiční klub se posunul na sedmé místo tabulky.

Krejčí nehrál, Simič chyběl kvůli zranění

Fabio Quagliarella rozhodl hattrickem o výhře Sampdorie Janov 3:1 nad Fiorentinou. Čtyřiatřicetiletý útočník dal v této sezoně už 15 branek a prožívá nejproduktivnější ročník v kariéře. U všech dnešních gólů mu asistoval Gaston Ramírez, který do Janova přišel v létě z Middlesbrough. Fiorentina prohrála po osmi utkáních.

Boloňa bez Ladislava Krejčího porazila poslední Benevento jasně 3:0. Nováček stále čeká na první bod ze hřiště soupeře. Udine bodovalo v sedmém zápase v řadě, se Spalem Ferrara ale jen remizovalo 1:1. Antonín Barák odehrál celý zápas, jeho spoluhráč Jakub Jankto byl v 68. minutě vystřídán. Záchranářský duel mezi Hellasem Verona a Crotone skončil 3:0 ve prospěch hostů, stoper Stefan Simič do zápasu za vítězný tým nezasáhl kvůli zranění kolene

Lazio Řím - Chievo 5:1
Branky: 32. a 68. Milinkovič-Savič, 23. Alberto, 83. Bastos, 86. Nani - 25. Pucciarelli

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.