AS Řím slaví po šesti zápasech, Schick nehrál. Do čela se vrací Neapol

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Neapole se vrátili do čela tabulky italské ligy. Na hřišti suverénně posledního Beneventa vyhráli 2:0 a vedou o bod před Juventusem Turín, který deklasoval Sassuolo 7:0. AS Řím po sérii šesti neúspěchů získal tři body, na hřišti sestupem ohroženého Hellasu Verona zvítězil gólem Cengize Ündera z první minuty 1:0. Zraněný útočník Patrik Schick nemohl za Římany nastoupit.

Neapol byla blízko vedení na hřišti outsidera Beneventa v 11. minutě, Insigne ale trefil břevno. O devět minut později už se však hosté radovali, Mertens se prosadil povedeným obloučkem.

Belgický reprezentant následně taktéž nastřelil brankovou konstrukci. Ihned po změně stran zvýšil na 2:0 pro Neapol slovenský záložník Hamšík. O chvíli později nařídil rozhodčí Di Bello penaltu ve prospěch domácích po zákroku Koulibalyho, po konzultaci s videorozhodčím ji ale odvolal.

Neapol vyhrála posedmé v řadě. Mrzet ji ale může skutečnost, že v závěru musel kvůli zranění opustit hřiště její nejlepší střelec Mertens. Benevento má na kontě stále jen sedm bodů, na nesestupovou sedmnáctou příčku ztrácí 13 bodů.

Juventus řádil proti Sassuolu

Juventus proti Sassuolu naprosto dominoval. V deváté minutě se po závaru ve vápně prosadil Sandro, na kterého dvěma zásahy navázal středopolař Khedira a v závěru poločasu zvýšil na 4:0 povedenou střelou k tyči Pjanič.

Jedinou komplikací pro domácí bylo zranění záložníka Matuidiho, kterého už v 26. minutě musel nahradit Marchisio. Po změně stran prvním hattrickem v černobílém dresu dokonal demolici hostů argentinský střelec Higuaín.

Juventus je s 59 brankami nejofenzivnějším týmem Serie A a daří se mu i v obraně: v devíti z posledních deseti duelů udržel čisté konto. Sassuolo čeká na výhru už pět utkání.

Už po 43 vteřinách duelu Verona - AS Řím otevřel Ünder skóre střelou zpoza vápna k tyči a oslavil premiérový soutěžní gól v dresu Říma, kam v létě přestoupil z Basaksehiru. Do mnoha příležitostí se následně dostal útočník Džeko, 11. ligový gól v sezoně ale bosenský reprezentant nepřidal.

Situaci hostům zkomplikoval na začátku druhého poločasu záložník Pellegrini, který byl vyloučen za tvrdý zákrok na Matose. Hellas ale přesilovku nevyužil a na svém stadionu podlehl v šesti z posledních sedmi duelů.

Barák rozjel gólovou akci proti AC Milán

AC Milán vedl v Udine od deváté minuty po Susově střele z větší vzdálenosti. Naděje pro domácí přišla v 68. minutě, když dostal druhou žlutou kartu milánský obránce Calabria, a Udine přesilovku skutečně s přispěním hostů využilo.

Lasagnův centr, jemuž předcházela akce Antonína Baráka, si v 76. minutě do vlastní brány srazili stoper Bonucci s brankářem Gianluigim Donnarummou. Jankto i Barák odehráli celé utkání.

Příležitost naopak nedostal Ladislav Krejčí, jehož Boloňa podlehla Fiorentině 1:2. Hosté naplno bodovali po čtyřech zápasech. Záchranářský duel mezi Cagliari a Spalem Ferrara vyhráli domácí 2:0.