Jankto a Barák byli u porážky s Juventusem, Krejčí zůstal jen na lavičce

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté AS Řím s Patrickem Schickem v základní sestavě porazili v předehrávce italské ligy FC Turín 3:0 a upevnili si třetí místo v tabulce. Městský rival Lazio pak v neděli jen remizoval v Cagliari 2:2 a ztrácí na ně tři body. Juventus si díky dvěma brankám Dybaly poradil s Udine, za které odehráli celý zápas Jakub Jankto a Antonín Barák, a dostal se o dva body do čela tabulky před Neapol, která jen remizovala 0:0 s Interem. Celé kolo Serie A doprovází uctění památky zesnulého kapitána Fiorentiny Davide Astoriho.

Argentinský útočník Dybala se nejprve za Juventus ve 20. minutě prosadil z přímého kopu, což byl jeho už osmý zásah rovnou ze standardní situace v kariéře v italské lize. Ve 49. minutě pak zvýšil, když našel skulinu v obraně Udine a naběhl si na pas Gónzala Higuaína. Ten předtím zahodil už pátou ze sedmnácti penalt v Serii A.

Zatímco Barák s Janktem nechyběli v základní sestavě Udine, Ladislav Krejčí opět zůstal jen na lavičce Boloni při prohře 0:1 s Bergamem.

Neapol ztratila body podruhé za sebou. Po prohře s AS Řím tentokrát nedokázala dát gól Interu. V utkání sice měla výraznou převahu, ale mezi tři tyče zamířila jen dvakrát. V největší šanci se Lorenzo Insigne pokoušel o lob, ale přestřelil. Skórovat mohl i Inter, ale slovenský reprezentant Milan Škriniar trefil tyč.

Lazio Řím vybojovalo remízu 2:2 na hřišti Cagliari zásluhou gólu v páté minutě nastavení. Postaral se o to Ciro Immobile šťastným lobem patičkou, když byl zády k brance.

Gól ve čtvrté minutě nastavení vstřelil i AC Milán, kterému André Silva zařídil výhru 1:0 na hřišti Janova. Suso svým centrem našel portugalského útočníka a ten ideálně umístěnou hlavičkou zařídil výhru.

Český útočník Patrick Schick po jednozápasové absenci odehrál za AS Řím celé utkání proti Turínu, ale góly, na které se čekalo skoro hodinu, dávali jiní. Skóre otevřel hlavou řecký obránce Konstantinos Manolas, záložník Daniele De Rossi zvýšil a v nastaveném čase výhru završil další středopolař Lorenzo Pellegrini.