Juventus míří za titulem, Barákova parádní asistence byla málo

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Udine prohráli v italské lize podeváté v řadě, tentokrát v Cagliari 1:2. Jediný gól hostů připravil po sólové akci český reprezentant Antonín Barák. V neděli ztratila i Neapol, která remizovala na půdě AC Milán 0:0. Juventus následně porazil Sampdorii 3:0 a zvýšil tak svůj náskok v čele tabulky už na šest bodů.

Po 11 minutách hry Barák unikl po levé straně dvěma bránícím hráčům, vyhnul se i skluzu Ceppitelliho a sólo zakončil přesnou přihrávkou Lasagnovi, který pohodlně zakončil do prázdné brány. Bývalý hráč pražské Slavie a Příbrami si připsal třetí ligovou asistenci v sezoně, kromě toho vstřelil šest branek.

Udine ale vedení neudrželo, v 21. minutě totiž vyrovnal z dorážky Pavoletti a šest minut před koncem zařídil domácím tři body hlavou po rohovém kopu Ceppitelli. To už byl na hřišti i Jakub Jankto, který po hodině hry nahradil na trávníku střelce prvního gólu Lasagnu.

Neapol ztratila s AC, Juventus vyhrál

Jubilejní 350. zápas trenéra Juventusu Massimiliana Allegriho v italské lize se jeho svěřencům proti Sampdorii povedl, zejména pak brazilskému záložníkovi Douglasi Costovi, jenž si připsal asistenci u všech branek.

Krátce před přestávkou otevřel skóre po jeho centru střelou z voleje Mandžukič, čtvrt hodiny po změně stran se po jeho přihrávce hlavou trefil Höwedes a oslavil premiérový zásah v dresu Juventusu, v němž hostuje ze Schalke.

Čtvrt hodiny před koncem předložil Costa míč ve vápně Khedirovi a poprvé od roku 1993 za Juventus v zápase italské ligy skórovali dva němečtí fotbalisté. Turínský klub prodloužil sérii bez porážky na 19 utkání.

Ve čtvrté minutě duelu AC Milán - Neapol měl první šanci domácí Bonaventura, jeho střelu ze střední vzdálenosti ale zneškodnil gólman Reina. Na druhé straně si s Mertensovým pokusem poradil Donnarumma, který se ve věku 19 let, jednoho měsíce a 21 dní stal nejmladším hráčem se 100 starty v Serii A.

Ani v druhém poločase gól nepadl i díky výbornému Donnarummově zákroku proti střídajícímu Milikovi v druhé minutě nastavení. AC Milán remizoval ve třetím duelu po sobě.

Stejným výsledkem skončil duel mezi Fiorentinou a Spalem Ferrara. Oba týmy prodloužily série bez porážky: "Viola" na osm zápasů, navíc už čtyřikrát po sobě neinkasovala. Spal neprohrál posedmé v řadě a má bod k dobru na sestupové pozice.

Po pěti zápasech zvítězila Boloňa, jež porazila 2:0 Hellas Verona. Ladislav Krejčí nebyl v nominaci vítězného týmu. Benevento získalo první bod v sezoně na hřišti soupeře, poté co remizovalo 2:2 se Sassuolem.

Jedinou větší šanci prvního poločasu římského derby měl záložník AS Peres, jenž trefil tyč. Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Deset minut před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Lazia Radu, přesto měl jeho tým o chvíli později šanci rozhodnout, Marušič ale minul branku.

Na druhé straně byl třikrát blízko brance bosenský kanonýr Džeko. Nejprve proti němu zasáhl Strakosha, následně trefil břevno a další jeho střela skončila vedle. Lazio popáté v řadě bodovalo a zůstalo třetí o skóre před AS, jež tři zápasy čeká na vítězství.