Schick se rozstřílel, dal druhý gól v řadě. Neapol ztratila s Fiorentinou

0
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Q&A: Zadinův výstup. Dědkova práce? Co Varaďa do Sparty a Hořava v Kladně?

Patrik Schick v italské lize podruhé za sebou skóroval. Dvaadvacetiletý český reprezentační útočník otevřel skóre zápasu 35. kola s Chievem a nasměroval svůj celek k pohodlné výhře 4:1. Celkově si připsal třetí soutěžní gól po letním přestupu ze Sampdorie Janov. Juventus Turín v přesilovce dvěma brankami v závěru otočil stav ve šlágru na hřišti Interu Milán a po vítězství 3:2 vede tabulku o čtyři body před Neapolí. Svěřenci Maurizia Sarriho na hřišti Fiorentiny v dlouhém oslabení prohráli 0:3 a tři kola před koncem sezony ztrácejí čtyři body na vedoucí Juventus Turín. Hattrickem se ve Florencii blýskl útočník Giovanni Simeone.

Schick v minulém kole podtrhl závěrečným gólem výhru AS Řím 3:0 na půdě Spalu a proti Chievu pro změnu zaznamenal úvodní branku. V deváté minutě si našel Nainggolanův centr ve vápně a střelou z první nedal gólmanovi šanci.

Zatímco v úvodních 18 ligových startech za AS Řím Schick neskóroval, nyní se v Serii A trefil dvakrát po sobě. Jeden gól si také připsal v prosinci v domácím poháru.

AS Řím zvítězil nad Chievem 4:1, přestože dohrával od 56. minuty a stavu 2:0 bez vyloučeného obránce Jesuse. Hosté neproměnili následnou penaltu a naopak v přesilovce dvakrát inkasovali po brankách El Shaarawyho a Džeka, který se v utkání trefil dvakrát. V závěru jen zkorigoval stav Inglese.

AS Řím si částečně spravil chuť po úterním debaklu 2:5 v úvodním utkání semifinále Ligy mistrů v Liverpoolu. V neúplné tabulce je třetí.

Juventus vydřel body v závěru

Vedoucí Juventus po remíze v Crotone a minulé porážce doma s Neapolí zabral a po výhře v divokém šlágru s Interem udělal velký krok k obhajobě titulu. "Staré dámě" hrálo od začátku vše do karet a po trefě Costy hned o dvě minuty později začala hrát dlouho přesilovku po vyloučení domácího Vecina.

Inter však i v deseti bojoval na hranici možností a po pauze senzačně otočil stav. Po standardce srovnal hlavou Icardi a v 65. minutě si dal vlastní gól hostující Barzagli.

V závěru ale přišel další obrat. Nejprve v 87. minutě téměř z nulového úhlu srovnal Cuadrado a za dvě minuty rozhodl hlavou Higuaín. Turínští tak nakonec přece jen odskočili druhé Neapoli, kterou čeká v neděli těžký zápas na půdě Fiorentiny.

Udine pod Tudorem bralo bod

Fotbalisté Udine při premiéře trenéra Igora Tudora remizovali na hřišti sestupujícího Beneventa 3:3 a v italské lize utnuli sérii porážek, která trvala 11 zápasů. Český záložník Antonín Barák v utkání 35. kola odehrál za hosty úvodní poločas, jeho spoluhráč a další reprezentant Jakub Jankto nenastoupil kvůli karetnímu trestu.

Udine poslal do vedení ve 13. minutě Widmer, ale brzy srovnal Viola. V 57. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Cataldi, ale jeho spoluhráč Coda čtvrt hodiny před koncem proměnil penaltu.

Hosté poté otočili skóre díky Lasagnovým slepeným gólům, ale oslabenému outsiderovi v poslední minutě zařídil bod zkušený obránce Sagna premiérovým zásahem v Serii A. Udine tak musí v závěru sezony ještě zabojovat o záchranu, na 14. mistě má jen tříbodový náskok na sestupové pásmo.

AC Milán vyhrál v Boloni 2:1, ukončil šestizápasové čekání na ligové vítězství a patří mu sedmá příčka. Za "Rossoneri" se už v první půli trefili Calhanoglu a Bonaventura, v 74. minutě De Maio už pouze zmírnil porážku domácích. Na jejich lavičce zápas sledoval český záložník Ladislav Krejčí.

Neapol si zkomplikovala boj o titul

Neapol si výrazně zkomplikovala situaci už v osmé minutě, kdy stoper Koulibaly, který v minulém kole rozhodl o výhře nad Juventusem, dostal za sražení unikajícího Simeoneho těsně před šestnáctkou červenou kartu.

Fiorentina si v početní výhodě vytvořila tlak i mnoho šancí a první z nich ve 34. minutě proměnil argentinský útočník Simeone. Syn trenéra Atlética Madrid po hodině hry skóroval podruhé a v nastavení zkompletoval hattrick. Dvaadvacetiletý Simeone si polepšil na 13 ligových branek v sezoně.

Lazio Řím zvítězilo na stadionu FC Turín 1:0 a na třetím místě o skóre přeskočilo městského rivala AS, v jehož prospěch ale hrají vzájemné zápasy. Triumf Lazia zařídil v 56. minutě Milinkovič-Savič, jeho spoluhráč Alberto v první půli neproměnil penaltu.

AS Řím - Chievo 4:1
Branky: 40. a 67. Džeko, 9. Schick, 65. El Shaarawy - 88. Inglese

Inter Milán - Juventus Turín 2:3
Branky: 52. Icardi, 65. vlastní Barzagli - 13. Costa, 87. Cuadrado, 89. Higuaín

Crotone - Sassuolo 4:1
Branky: 4. a 31. Trotta, 16. a 89. Simy - 45.+2 Berardi z pen.

Benevento - Udine 3:3
Branky: 23. Viola, 76. Coda z pen., 90. Sagna - 78. a 79. Lasagna, 13. Widmer