Juventus vyhrál, ale Ronaldovo čekání na gól trvá. Schick hrál celý zápas

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Juventus porazil ve 3. kole italské fotbalové ligy Parmu 2:1 a je stále bez ztráty bodu. Vítězný gól dal Matuidi, Cristiano Ronaldo se opět neprosadil. Inter Milán vyhrál v Boloni 3:0 a připsal si první ligové vítězství v sezoně. Český záložník Ladislav Krejčí strávil celé utkání na domácí lavičce. AC Milán díky gólu v 5. nastavené minutě porazil AS Řím 2:1. Za hosty hrál poprvé v sezoně celý zápas Patrik Schick, ale střelecky vyšel naprázdno.

Juventus se prosadil už ve druhé minutě, kdy se po vzdušném souboji odrazil míč k Mandžukičovi a ten zblízka překonal Sepeho. Nováček soutěže však dokázal v 33. minutě vyrovnat. Szczesny nedosáhl na tečovaný centr a balon dopravil do sítě Gervinho.

Získat vedení zpět na stranu "Staré dámy" se snažil Ronaldo, ale v 54. minutě mířil z vyložené pozice vedle a o tři minuty později ho po individuálním průniku vychytal Sepe. O chvíli později už ale obhájce titulu mohl slavit, Mandžukič chytrou patičkou uvolnil Matuidiho a francouzský reprezentant napálil míč pod břevno.

V 73. minutě nastřelil střídající Costa tyč, skóre už se ale nezměnilo. Juventus neprohrál v Serii A patnáct utkání na venkovních hřištích v řadě.

Ronaldo? Ne, důležité góly Juventusu zatím dává Mario Mandžukič

Inter rozhodl v závěru

Vítězný gól zápasu mezi Boloňou a Interem vstřelil až v 67. minutě Radja Nainggolan, který si zpracoval míč ve vápně a umístil míč nekompromisně k tyči Skorupského branky. Letní posila z konkurenčního AS Řím se trefila při svém soutěžním debutu v dresu Interu. Výhru milánského velkoklubu pojistili slepenými góly v závěrečné desetiminutovce Candreva a Perišič.

Boloňa neporazila Inter Milán ve 13. domácím utkání v řadě. Naposledy se jí to podařilo v únoru roku 2002.

Schick hrál celý zápas

Utkání AC Milán s AS Řím rozhodl krátce před závěrečným hvizdem Patrick Cutrone po krásné uličce letní posily Gonzala Higuaína. Milán se tak dočkal v druhém utkání první výhry v sezoně, Řím má odehrané tři duely s bilancí 1-1-1.

Domácí byli v prvním poločase šlágru jasně lepší a ve 40. minutě převahu brankově zúročil Franck Kessié. Římané využili k vyrovnání první velkou šanci v 59. minutě, kdy skákavou střelou z voleje skóroval Federico Fazio.

Krátce nato rozvlnil síť Higuaín, ale branka argentinského útočníka byla za pomoci videa odvolána kvůli ofsajdu. Stejně dopadl na druhé straně v 79. minutě francouzský mistr světa Steven Nzonzi, jehož gól nebyl uznán kvůli předchozímu hraní rukou. Zápas směřující k dělbě bodů rozhodl v 95. minutě dvacetiletý Cutrone.

AS Řím, jenž je jedním ze soupeřů Viktorie Plzeň v základní skupině Ligy mistrů, odehrál zápas v sestavě: Olsen - Manolas, Fazio, Marcano (46. El Shaarawy) - Karsdorp (78. Santon), De Rossi, Nzonzi, Kolarov -  Schick Džeko , Pastore (68. Cristante).

Quagliarella se blýskl patičkou

Fotbalisté Sampdorie Janov zvítězili ve 3. kole italské ligy 3:0 nad Neapoli. Dva góly vstřelil Defrel, třetí přidal parádní patičkou Fabio Quagliarella. Jakub Jankto sledoval výhru svého týmu z lavičky. Pro Neapol to byla první ztráta v sezoně. Stoprocentní tak už zůstávají jen obhájce titulu Juventus a Fiorentina, která dnes porazila 1:0 Udine, jemuž chyběl zraněný Antonín Barák.

Zkušený útočník Quagliarella nejprve připravil druhý gól Sampdorie a nakonec skóre sám zpečetil, když se k němu snášel míč, zatímco sám stál zády k brance. To mu ale nezabránilo, aby míč ve vzduchu zasáhl patičkou a umístil ho mimo brankářův dosah.

V dobrém vstupu do sezony pokračuje Sassuolo, které přestřílelo FC Janov 5:3 a má sedm bodů. O výhře domácí fotbalisté rozhodli čtyřmi góly v závěrečné desetiminutovce první půle.

Sassuolo - FC Janov 5:3
Branky: 34. Boateng, 38. Lirola, 41. Babacar, 45.+2 vlastní Spolli, 62. Ferrari - 27. a 83. Piatek, 70. Panděv

FC Turín - Spal Ferrara 1:0
Branky: 52. N'Koulou

1. Juventus 38 28 6 4 70:30 90
2. Neapol 38 24 7 7 74:36 79
3. Atalanta 38 20 9 9 77:46 69
4. Inter Milán 38 20 9 9 57:33 69
5. Milán 38 19 11 8 55:36 68
6. AS Řím 38 18 12 8 66:48 66