Piatek táhl AC Milán k výhře, Kuckův gól nestačil. Juventus vyhrál

0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Fotbalisté Juventusu Turín potvrdili roli favorita a v předehrávce 24. kola italské ligy porazili předposlední tým tabulky Frosinone 3:0. Už v první dvacetiminutovce se prosadili povedenou střelou Paulo Dybala a dorážkou po rohu obránce Leonardo Bonucci. Krátce po uplynutí hodiny hry se mezi střelce zapsal i Cristiano Ronaldo a 19. gólem v sezoně si upevnil pozici lídra mezi kanonýry. Vítězství slaví i AC Milán. Ten v přímém souboji o čtvrté místo vyhrál na hřišti Atalanty Bergamo 3:1. Dva góly dal polský útočník Krzysztof Piatek.

Domácí se ujali vedení v 33. minutě, po zpětné Iličičově přihrávce prostřelil Donnarummu záložník Freuler. Těsně před přestávkou ale vyrovnal Piatek a trefil se i ve čtvrtém utkání, do něhož nastoupil v dresu "Rossoneri" v základní sestavě.

V 55. minutě dokonal obrat tvrdou ránou zpoza šestnáctky Calhanoglu. O šest minut později přidal svou druhou branku po spolupráci obou úspěšných střelců Piatek. AC stáhlo na rozdíl jednoho bodu ztrátu na městského rivala Inter, ten má ale zápas k dobru.

Cagliari otočilo domácí utkání s Parmou a vyhrálo po pěti zápasech. Hostující tým poslal ve 40. minutě do vedení bývalý hráč pražské Sparty Kucka, ale po změně stran otočil skóre dvěma zásahy útočník Pavoletti.

Juventus porazil Simičův tým

V nominaci hostů stále nebyl kvůli zranění český obránce Stefan Simič, který ve Frosinone hostuje od ledna z AC Milán.

Turínští obhájci titulu zvládli generálku na osmifinále Ligy mistrů s Atléticem Madrid a jsou v Serii A stále neporaženi. Před víkendovým programem mají čtrnáctibodový náskok před druhou Neapolí. Frosinone ztrácí dál dva body na pozice znamenající záchranu.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.