Juventus se dočkal výhry. Na hřišti Spezie rozhodl Matthijs de Ligt

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Juventusu zvítězili na hřišti Spezie 3:2 a v pátém kole italské Serie A si připsali první výhru. O vítězství hostů rozhodl stoper Matthijs de Ligt. Tři body do tabulky získal také AC Milán, který porazil Benátky 2:0. Verona s Antonínem Barákem v základní sestavě neudržela dvoubrankové vedení na hřišti Salernitany, kde remizovala 2:2.

Výhra Juventusu se nerodila snadno. Favorita poslal v 28. minutě do vedení italský útočník Moise Kean, který se prosadil poprvé po návratu z Evertonu, ale Spezia ještě v první půli po parádní střele Emmanuela Quartsina Gyasiho srovnala.

Na začátku druhého poločasu se domácí zásluhou trefy Janise Antisteho dostali do vedení, ale Juventus dokázal vývoj utkání otočit a zajistil si první vítězství v ročníku. Na 2:2 srovnal Federico Chiesa a vítěznou branku vstřelil po rohovém kopu nizozemský stoper De Ligt.

Milánský velkoklub se na domácím stadionu proti nováčkovi dlouho nemohl prosadit, bez zraněných útočníků Oliviera Girouda se Zlatanem Ibrahimovicem se ve finální fázi trápil. Výrazné oživení ofenzivy AC přinesli až střídající hráči.

Alexis Saelemaekers rozhýbal pravou stranu, ale klíčový byl příchod levého obránce Thea Hernándeze. Francouzský bek nejprve v 68. minutě připravil úvodní branku pro Brahima Díaze a v 82. minutě tvrdou střelou pojistil výhru milánského celku.

Verona, v jejímž dresu odehrál celé utkání český reprezentant Barák, vedla po půlhodině hry díky dvěma gólům Nikoly Kaliniče 2:0, ale nováček v italské nejvyšší soutěži dokázal v nastavení první půle snížit a v 76. minutě zásluhou Mamadoua Coulibalyho srovnat.