Inter zvládl šlágr proti Juventusu. Neapol se dotáhla na AC Milán

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Neapole zvítězili v 31. kole italské ligy na hřišti Atalanty Bergamo 3:1 a dostali se díky lepšímu skóre před AC Milán do čela neúplné tabulky. „Rossoneri“ ale mají zápas k dobru. Třetí je Inter Milán, který díky opakované penaltě uspěl na hřišti Juventusu Turín 1:0. Úřadující šampion ztrácí na čelo tři body, ale má také duel k dobru. AS Řím vyhrál 1:0 v Janově nad Sampdorií, Fiorentina porazila stejným výsledkem Empoli. Udine díky hattricku Beta deklasovalo Cagliari 5:1.

Neapol se v Bergamu dostala do vedení už v 14. minutě, kdy Insigne potrestal z pokutového kopu faul brankáře Mussa. Italský reprezentační útočník dal osmý gól v ligové sezoně. Po půl hodině hry se prosadil po Insigneho centru také Politano.

Domácí po přestávce snížili díky hlavičce De Roona. Hosté ale v závěru drama nepřipustili a devět minut před koncem zpečetil jejich vítězství Elmas. Neapol vyhrála v lize potřetí za sebou, Bergamo naplno bodovalo jen v jednom z posledních čtyř duelů.

Inter rozhodl bitvu o třetí místo s Juventusem v dramatickém závěru první půle. Po zákroku Moraty na Dumfiese nařídil rozhodčí Irrati po konzultaci s videem pokutový kop. K němu se postavil Calhanoglu, a přestože míč dotlačil do brány, sudí gól kvůli faulu neuznal. Nechal však po další konzultaci s videem penaltu opakovat kvůli předčasnému vběhnutí De Ligta do pokutového území. Calhanoglu se napodruhé nemýlil.

Přestože se Juventus po přestávce snažil vyrovnat a také si několikrát přál odpískání penalty, sudí Irrati prosbám nevyhověl. Neuspěl ani Zakaria, který v 74. minutě trefil tyč. „Stará dáma“ tak v lize prohrála po šestnácti zápasech a je dál čtvrtá. Na vedoucí dvojici ztrácí sedm bodů.

Fotbalisté Interu Milán porazili v přímé bitvě o třetí místo v lize Juventus Turín 1:0

Pátou příčku drží AS Řím, jemuž tři body na hřišti Sampdorie vystřelil Mchitarjan. Arménský záložník se trefil počtvrté v ligové sezoně. Tým z hlavního města neprohrál v Serii A podesáté za sebou.

Na osmé místo se posunula Fiorentina. O výhře nad Empoli rozhodl v 58. minutě argentinský útočník González, jenž potrestal vyloučení Luperta. Fiorentina bodovala ve čtvrtém ligovém utkání za sebou. Čtrnácté Empoli nevyhrálo v lize počtrnácté v řadě a potřetí z posledních čtyř duelů vyšlo gólově naprázdno.

Na jasném vítězství Udine nad Cagliari se největší měrou podílel portugalský útočník Beto, který dal hattrick. Čtyřiadvacetiletý hráč nastřílel v tomto ligovém ročníku již 11 gólů. Cagliari zůstává po čtvrté prohře za sebou sedmnácté, od sestupových příček ho dělí tři body.