Historická chvíle v Itálii, ligu pískala žena. Barák střídal, Fiorentina padla

1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sassuola deklasovali v italské lize Salernitanu 5:0. Zápas rozhodovala Maria Sole Ferrieriová Caputiová, první ženská hlavní sudí v historii soutěže. Reprezentační záložník Antonín Barák neodvrátil porážku Fiorentiny 0:1 na hřišti Bergama, které se opět bodově dotáhlo na vedoucí Neapol. Juventus zdolal doma 3:0 Boloňu a zvítězil po pěti soutěžních zápasech.

Ferrieriová Caputiová se do utkání Sassuolo - Salernitana zapsala i odpískanou penaltou, z níž Pinamonti v 39. minutě zvýšil na 2:0. Další tři góly dali domácí po přestávce a jsou sedmí v tabulce se stejným počtem bodů jako osmý Inter Milán.

Dvaatřicetiletá Ferrieriová Caputiová už loni jako první žena řídila zápas Italského poháru mezi Cagliari a Cittadellou. Letos v červenci byla zapsána na seznam sudích pro Serii A a nyní se dočkala první nominace do zápasu.

Salernitana utrpěla druhou porážku za sebou a popáté v řadě nevyhrála. V neúplné tabulce je čtrnáctá.

Bergamo rozhodlo po hodině hry, kdy Muriel předložil míč před prázdnou bránu Lookmanovi a anglický útočník zaznamenal druhou trefu v Serii A. Baráka nahradil v 75. minutě útočník Jovič, skóre už se ale nezměnilo a Fiorentina zůstává jedenáctá.

Juventus ukončil více než měsíční čekání na výhru především díky příspěvku svých útočníků. Trefili se Milik i Vlahovič, jenž navíc asistencí připravil úvodní branku spoluhráči ze srbské reprezentace Kostičovi. „Stará dáma“ se posunula na sedmou příčku, Boloňa je sedmnáctá.

Jasnou výhru si připsalo Lazio Řím, které zdolalo Speziii 4:0. Dva góly dal Milinkovič-Savič. Svěřencům kouče Maurizia Sarriho patří třetí místo.

Italská fotbalová liga - 8. kolo

Lazio Řím - Spezia 4:0
Branky: 61. a 90.+1 Milinkovič-Savič, 12. Zaccagni, 24. Romagnoli

Lecce - Cremona 1:1
Branky:
 42. Strefezza z pen. - 19. Ciofani z pen.

1

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.