Juventus snížil náskok Interu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

AKTUALIZOVÁNO - Fotbalisté Juventusu Turín snížili náskok vedoucího celku italské ligy Interu Milán na čtyři body. V 18. kole využili sobotní zaváhání lídra a dnes porazili Sienu 1:0.

O jedinou branku zápasu se postaral kapitán Alessandro Del Piero z přímého volného kopu nařízeného po souboji českých fotbalistů, při němž Lukáš Jarolím fauloval Pavla Nedvěda. Juventus tak zároveň unikl pronásledovatelům, jelikož třetí AC Milán při debutu David Beckhama v italské lize jen remizoval s AS Řím.

Juventus se v prvním soutěžním utkání v novém roce soustředil především na pozornou obranu, v níž nechyběl český bek Zdeněk Grygera, a podnikal nebezpečné protiútoky. Po jednom z nich unikal Nedvěd, ale Jarolím svého krajana nedovoleně srazil. K přímému kopu z 22 metrů se postavil Del Peiro a přesně mířenou ranou přes zeď rozveselil fanoušky na stadionu v Turíně.

Siena si sice postupem času vytvořila územní převahu, ale k vyrovnání to nevedlo. Všichni tři čeští fotbalisté dnes odehráli celé utkání.
"Říkal jsem chlapcům, že to bude těžký zápas, ale naštěstí máme Del Piera. Kapitán nám zajistil vítězství," složil svému svěřenci poklonu trenér Claudio Ranieri. Sám Del Piero však našel jiného hrdinu utkání. "Vyhráli jsme těžké utkání hlavně díky brankářovi Manningerovi, který nás několikrát podržel. A to nejen dnes. Sice jsme se přiblížili Interu, ale o šancích na titul je ještě brzo mluvit. Stále je před námi dlouhá cesta," řekl kapitán Juventusu.

Nejtěsnější vítězství si připsala i Neapol, která Catanii zdolala až brankou Maggia deset minut před koncem. V tabulce tak poskočila na čtvrtou příčku, jelikož Fiorentina překvapivě doma podlehla Lecce 1:2.

Neapol se zároveň na jediný bod dotáhla na třetí AC Milán, který ztratil dva body na hřišti AS Řím. K výhře mu nepomohl ani Beckham, který se při svém dvouměsíčním hostování z Los Angeles Galaxy nečekaně objevil hned při první příležitosti v základní sestavě.

V 22. minutě se však jen díval, jak domácí Vučinič posílá Řím do vedení. Po změně stran sice během pěti minut dvěma góly otočil skóre Pato, který těžil z brazilské spolupráce s Kaká a Ronaldinhem, jenže k výhře to nevedlo. I Vučinič si totiž přidal druhý gól a stanovil konečnou remízu. Beckham vystřídal až v 90. minutě, český reprezentant Marek Jankulovski hrál celý zápas.

Střelecky zazářil makedonský útočník Goran Panděv, který hattrickem zajistil Laziu Řím vítězství 3:2 na hřišti Regginy. Celé utkání v obraně Lazia odehrál i český reprezentant David Rozehnal.

V čele tabulky střelců se třináctým zásahem sezony osamostatnil veterán Marco Di Vaio, který proměněnou penaltou pomohl Boloni k remíze 1:1 s posledním Chievem.

Sobotní zápasy:

Fotbalisté vedoucího Interu Milán remizovali v sobotním 18. kole italské ligy na svém hřišti s Cagliari 1:1 a po osmi vítězných ligových zápasech za sebou poprvé ztratili body.

Skóre utkání otevřel po hodině hry talentovaný jednadvacetiletý italský útočník Aquafresca, který v Cagliari hostuje právě z Interu. Alespoň bod zachránil úřadujícímu mistrovi dvanáct minut před koncem svým jedenáctým ligovým gólem v sezoně útočník Zlatan Ibrahimovic.

FC Janov porazil na svém hřišti FC Turín jasně 3:0 a v neúplné tabulce se posunul na páté místo. Domácí tým potvrdil roli favorita a i bez zraněného kanonýra Diega Milita dokázal bodovat v šestém ligovém zápase za sebou.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

FC Janov - FC Turín 3:0 (18. Biava, 48. Jankovič, 84. Motta)
Inter Milán - Cagliari 1:1 (78. Ibrahimovic - 65. Aquafresca)
Boloňa - Chievo 1:1 (45. Di Vaio z pen. - 43. Pellissier)
Fiorentina - Lecce 1:2 (24. Melo - 6. Giacomazzi, 28. Castillo)
Juventus Turín - Siena 1:0 (34. Del Piero)
Neapol - Catania 1:0 (80. Maggio)
Palermo - Bergamo 3:2 (22. Miccoli, 39. Bresciano, 81. Cavani - 65. Floccari, 78. Pinto)
Reggina - Lazio Řím 2:3 (3. Corradi z pen., 61. Cozza - 13., 21. a 75. Panděv)
Udine - Sampdoria Janov 1:1 (62. Domizzi - 57. Delvecchio)
AS Řím - AC Milán 2:2 (22. a 72. Vučinič - 48. a 53. Pato)