První ligový zápas = první hattrick. Aubameyang napodobil Fenina

Autor: spo
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

VIDEO | VÝSLEDKY BUNDESLIGY | Střeleckou štafetu po Robertu Lewandowském přebírá v Dortmundu Pierre-Emerick Aubameyang! Nová posila Borussie se hned v prvním ligovém kole blýskla hattrickem. Tři góly nasázela do sítě Augsburgu a Dortmund zvítězil 4:0. Reprezentant Gabonu tak napodobil českého útočníka Martina Fenina, který jako poslední vstřelil tři góly při bundesligovém debutu za Frankfurt v roce 2008.

Jak se Aubameyang propracoval k hattricku?

24. minuta – 1:0
Obránce Schmelzer si všiml nabíhajícího Aubameyanga a vyslal centr do šestnáctky. Letní posila BVB načasovala svoji hlavičku a skórovala poprvé.

67. minuta – 2:0
Aubameyang si naběhl na další dlouhý balon a umístěnou přízemní střelou překonal brankáře Augsburgu podruhé.

79. minuta – 3:0
Aubameyang využil dokonalé kolmé přihrávky, drze obešel gólmana a míč poslal do prázdné branky. V první bundesligovém zápase tak zkompletoval hattrick.

Čtvrtou branku přidal před koncem utkání útočník Robert Lewandowski z pokutového kopu. V sestavě poraženého Augsburgu nechyběl český záložník Jan Morávek.

Příliš důvodů k radosti neměl ani Jan Polák, jehož Wolfsburg prohrál 0:2 na hřišti Hannoveru, když téměř celý druhý poločas dohrával bez dvou vyloučených hráčů.

Vydařený návrat do nejvyšší soutěže prožila Hertha Berlín, která doma rozstřílela Frankfurt 6:1. Chyběl u toho český stoper Roman Hubník, který se neobjevil ani na lavičce náhradníků. Tam chyběl i Tomáš Pekhart z Norimberku, jehož tým remizoval 2:2 v Hoffenheimu.

Ani Václav Pilař s Pavlem Krmašem se v úvodním kole nedostali kvůli zdravotním problémům do nominace Freiburgu na zápas v Leverkusenu a nebyli tak u porážky 1:3.

V neděli fotbalisté Mohuče se Zdeňkem Pospěchem v sestavě vstoupili do nového ročníku německé ligy vítězstvím 3:2 nad Stuttgartem. Bývalý český reprezentant odehrál na pravé straně domácí obrany celý zápas.

Za Mohuč se dvakrát trefil záložník Nicolai Müller, třetí branku přidal Šindži Okazaki. Stuttgart sice dokázal v prvním poločase vyrovnat díky Vedadu Ibiševičovi, zásah Martina Harnika z 82. minuty byl však ze strany hostů jen kosmetickou úpravou konečného skóre.

Posila Aubameyang zařídila Dortmundu vítězný start do bundesligy

Augsburg - Dortmund 0:4
Branky: 24., 66. a 79. Aubameyang, 86. Lewandowski z pen.

Hannover - Wolfsburg 2:0
Branky: 17. Andreasen, 84. Huszti.

Hertha Berlín - Eintracht Frankfurt 6:1
Branky: 17. a 71. Ramos, 58. a 60. Allagui, 32. Brooks, 89. Ronny - 37. Meier z pen.

Hoffenheim - Norimberk 2:2
Branky: 35. Abraham, 51. Modeste - 54. Stark, 57. Ginczek.

Leverkusen - Freiburg 3:1
Branky: 22. Kiessling, 47. Son Hung-min, 52. Sam - 40. Hanke.

Braunschweig - Brémy 0:1
Branka: 83. Junuzovič.

Mohuč - Stuttgart 3:2
Branky: 14. a 78. Müller, 65. Okazaki - 16. Ibiševič, 82. Harnik.