Po čtyřech letech triumf! Bayern porazil Dortmund a ovládl Superpohár

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Bayernu Mnichov získali po čtyřech letech německý Superpohár. Borussii Dortmund porazili na jejím hřišti 2:0 góly Artura Vidala a Thomase Müllera. Celkem Bayern získal trofej popáté a vyrovnal se tak právě Dortmundu.

Bavorský gigant se v souboji mistra bundesligy a vítěze poháru objevil popáté za sebou, předchozí tři ročníky však nezvládl a prohrál. Tentokrát při soutěžní premiéře nového trenéra Carla Ancelottiho už slavil.

Zápas rozhodl v 58. minutě Vidal, který nadvakrát překonal brankáře Bürkiho. Pojistka přišla 11 minut před koncem, kdy po rohovém kopu hlavičkoval Hummels a Müller zblízka dorazil míč do branky.

Německý fotbalový Superpohár:

Dortmund - Bayern Mnichov 0:2
Branky: 58. Vidal, 79. Müller.

Carlo Ancelotti začal angažmá v Bayernu úspěšně

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.