SESTŘIHY: Český souboj pískala žena, Kadeřábek pomohl porazit Bayern

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Český souboj v nejvyšší německé fotbalové soutěži, který jako první žena v historii řídila v roli hlavní rozhodčí Bibiana Steinhausová, skončil bez vítěze. Hertha Berlín v sestavě s Vladimírem Daridou neudržela vedení z prvního poločasu a Werder Brémy si odvezl z hlavního města bod za remízu 1:1. Za hosty odehráli celý zápas brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie. Cenný skalp si připsal Pavel Kadeřábek s Hoffenheimem, který zdolal mistrovský Bayern 2:0. Stejně jako Bayern, také Dortmund poprvé v sezoně ztratil body, když pouze remizoval bez branek na hřišti Freiburgu.

Domácí: 28. Uth, 51. Uth

Hosté:

Domácí: Baumann – Bičakčić, Nordtveit, Hübner – Kadeřábek, Demirbay, Geiger (63. Polanski), Amiri, Zuber (69. N. Schulz) – Uth (75. Ph. Ochs), Kramarić.

Hosté: Neuer – Kimmich, Javi Martínez, Hummels, Rafinha (78. Ribéry) – Tolisso, Rudy (58. Robben) – T. Müller (78. James Rodríguez), Th. Alcântara, Coman – Lewandowski.

30 150 diváků

Hoffenheim poslal Uth do vedení proti Bayernu v 28. minutě, když obrana Bayernu nezachytila Kramaričovo rychlé autové vhazování. V závěru poločasu mohl odchovanec Kolína nad Rýnem zvýšit náskok, jeho skákavou střelu k tyči ale brankář Neuer vyrazil. V 51. minutě už ale na jeho další pokus nestačil a Uth tak stylově oslavil jubilejní 50. bundesligový duel v dresu Hoffenheimu. Vedení Hoffenheimu podržel i gólman Baumann, který se například v 81. minutě vytáhl proti Martínezově hlavičce po centru Jamese Rodrígueze, jenž odehrál první minuty za Bayern po příchodu z Realu Madrid.

SESTŘIH: Hoffenheim - Bayern 2:0. Hosté zaskočili favorita s Kadeřábkem v sestavě

Domácí: 38. Leckie

Hosté: 59. Delaney

Domácí: Almenning Jarstein – Weiser, Langkamp, Rekik, Plattenhardt – Stark, Skjelbred – Leckie, Darida (71. Stocker), Esswein (66. Kalou) – Ibišević.

Hosté: Pavlenka – Bauer, Sané, Veljković – Gebre Selassie, Kainz (82. Bargfrede), M. Eggestein (90+1. Gondorf), Delaney, Augustinsson – Bartels (86. Belfodil), M. Kruse.

Domácí: Kraft, Pekarík, Duda, Haraguči, Lustenberger, Stocker, Kalou

Hosté: Zetterer, Caldirola, García, Bargfrede, Gondorf, Hajrović, Belfodil

Domácí: Skjelbred

B. Steinhaus – C. Günsch, T. Stein

Olympiastadion Berlin (Berlin).

Skóre otevřel ve 38. minutě Mathew Leckie, jenž využil poskytnuté výhody po střetu dvou hráčů na hranici velkého vápna a z úhlu prostřelil Pavlenku. Vyrovnání přišlo v 59. minutě z kopačky Delaneyho, jehož skrytá střela prošla až do sítě.

Brémy získaly první bod v novém ročníku, přesto zůstaly na sestupové pozici. Hertha je se čtyřmi body ze tří zápasů osmá.

SESTŘIH: Hertha - Brémy 1:1. Český boj bez vítěze, poprvé pískala žena

Domácí: 4. Bentaleb, 47. Naldo, 48. Burgstaller

Hosté: 40. Akolo

Domácí: Fährmann – Stambouli, Naldo, Nastasić – Kehrer, Goretzka, Bentaleb (46. D. Caligiuri), Oczipka – Harit (76. McKennie), Konopljanka – Meyer (46. Burgstaller).

Hosté: Zieler – Baumgartl, Pavard, Kamiński – Beck (72. Asano), Mangala (62. Ascacibar), Gentner, Aogo – Akolo (59. Donis), Terodde, Brekalo.

SESTŘIH: Schalke 04 - Stuttgart 3:1. Domácí rozhodli v úvodu druhé půle

Domácí: Schwolow – Kübler, Lienhart, Söyüncü, Günter (C) – Haberer, Abraši, Sierro (43. Frantz) – Ravet, Kleindienst (65. Niederlechner), Terrazzino (89. Stenzel).

Hosté: Bürki – Ł. Piszczek, Bartra (18. Toprak), Papastathopoulos, Schmelzer (C) (31. Zagadou) – G. Castro, Şahin, M. Götze (80. Jarmolenko) – Pulisic, Aubameyang, Philipp.

Domácí: Gikiewicz, Niederlechner, Stenzel, Kapustka, Kath, Frantz, Koch

Hosté: Weidenfeller, Toprak, Zagadou, Dahoud, Kagawa, Jarmolenko, Isak

Domácí: Ravet (č)

Schwarzwald-Stadion, Freiburg

Pro Dortmund nezačal zápas dobře. Během první půlhodiny se zranili obránci Bartra a Schmelzer, za zákrok na druhého jmenovaného dostal červenou kartu debutant v dresu domácích Ravet, jenž do Freiburgu přišel v srpnu z Young Boys Bern. Po přestávce Borussia soupeře zatlačila a jasně přestřílela, jen tři z celkových 27 střel ale mířily přímo na branku.

SESTŘIH: Freiburg - Dortmund 0:0. Favorit ztratil i proti desíti

Domácí: 21. Finnbogason, 33. Finnbogason, 90+4. Finnbogason

Hosté:

Domácí: Hitz – Max, Hinteregger, Gouweleeuw, Opare – Baier (C), R. Khedira (75. Morávek) – Caiuby, Gregoritsch (69. Córdova), Heller (90. Schmid) – Finnbogason.

Hosté: Horn – Hector, Heintz, F. Sörensen, Klünter (77. Guirassy) – Bittencourt, Höger, Lehmann (C), Zoller – Osako, J. Córdoba.

Domácí: Luthe, Kačar, Córdova, Morávek, Schmid, Stafylidis, Thommy

Hosté: Clemens, Guirassy, Horn, Kessler, Maroh, Meré, Rausch

T. Stieler

WWK Arena, Augsburg

Po pěti měsících zasáhl do bundesligového zápasu záložník Augsburgu Jan Morávek. Odehrál posledních 20 minut duelu s Kolínem nad Rýnem a mohl se radovat z vítězství 3:0, o které se hattrickem postaral Alfred Finnbogason.

SESTŘIH: Augsburg - 1. FC Köln 3:0. Morávek byl po 5 měsících na hřišti

Domácí: 45. Muto, 58. A. Diallo, 72. Serdar

Hosté: 22. Kohr

Domácí: Adler – Balogun, Bell (C), A. Diallo – Donati, Frei, Latza (46. Serdar), Brosinski – Öztunali, De Blasis (85. Onisiwo) – Muto (90. Quaison).

Hosté: Leno (C) – Tah, S. Bender, Henrichs – Mehmedi, Kohr (85. Kießling), Aránguiz, Wendell – Bellarabi, Brandt (57. Havertz) – Volland (65. Pohjanpalo).

Domácí: Quaison, Fischer, Onisiwo, Serdar, Gbamin, Bungert, Zentner

Hosté: Bender, Pohjanpalo, Kießling, Bailey, Ramalho, Özcan, Havertz

Domácí: Serdar, Bell

Hosté: Kohr, Tah

Schmidt – Siewer, Pelgrim

Opel Arena, Mohuč

Mohuč získala první body v sezoně, když otočila zápas s Leverkusenem a zvítězila 3:1. Nováček Hannover udržel i po třetím kole neporazitelnost, ve Wolfsburgu remizoval 1:1. Frankfurt vyhrál 1:0 v Mönchengladbachu, o čemž rozhodl navrátilec do bundesligy Kevin-Prince Boateng.

SESTŘIH: Mohuč - Leverkusen 3:1. Hosté stále čekají na výhru

Domácí: 52. Didavi

Hosté: 75. Harnik

Domácí: Casteels – Knoche, Camacho, Uduokhai – William, Guilavogui, Arnold, Gerhardt – Origi, Mario Gómez (C) (40. Dimata), Didavi (81. Malli).

Hosté: Tschauner (C) – Korb, Sané, Felipe, Ostrzolek – Schmiedebach (64. Karaman), Anton, Bakalorz – Harnik, Jonathas (77. Füllkrug), Klaus (64. Bebou).

Hosté: 13. K-P. Boateng

Domácí: Sommer – Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt (84. Villalba) – Herrmann (67. Bobadilla), Kramer, Zakaria (59. J. Hofmann), T. Hazard – Raffael, Stindl.

Hosté: Hradecky – Chandler, Salcedo, D. Abraham, Falette, Willems (80. Tawatha) – de Guzmán, G. Fernandes (78. Russ), Gaćinović – K-P. Boateng (51. Rebić), Haller.

Hosté: 67. Keïta, 75. Werner

Domácí: Mathenia – Diekmeier, Papadopoulos, G. Jung, van Drongelen (72. Sakaj) – Ekdal (74. Schipplock), Walace – Hahn, Holtby, Kostić (38. Waldschmidt) – Wood.

Hosté: Gulácsi – Bernardo (59. Klostermann), Orban, Upamecano, Halstenberg – Sabitzer, Keïta, Demme, Bruma (70. Kampl) – Augustin (78. Y. Poulsen), Werner.

Domácí: Janjicic, Jatta, Pollersbeck, Sakaj, Santos, Waldschmidt, Schipplock

Hosté: Mvogo, Kaiser, Poulsen, Klostermann, Laimer, Ilsanker, Kampl

Domácí: Walace

Hosté: Keïta

Imtech Arena, Hamburg

Bezgólový stav zlomil v 67. minutě výstavní ranou ze střední vzdálenosti Keita. O necelých deset minut později mohl vyrovnat střídající Sven Schipplock, avšak brankář Lipska Péter Gulacsi jeho střelu zastavil na brankové čáře.

Z protiútoku zpečetil vítězství Lipska po vydařené individuální akci Werner, jenž se trefil potřetí v sezoně. Stejný počet gólů zaznamenal také v reprezentační přestávce, jednou se prosadil i při výhře 2:1 nad českým týmem v Praze. Hamburk přišel o první body v sezoně.

SESTŘIH: Hamburk - RB Lipsko 0:2. Vicemistr připravil domácí o první body